Działkowcy: Premierze! Trzymamy cię za słowo!

2013-06-21 4:10

List Donalda Tuska (56 l.), który wczoraj opublikowaliśmy w "Super Expressie", uspokoił działkowców w całym kraju! - Mamy nadzieję, że premier dotrzyma słowa i nikt nam nie odbierze naszych ogrodów - mówią zgodnie. Premier musi więc spełnić obietnice.

Wczoraj opublikowaliśmy list premiera do działkowców. - Chciałbym uspokoić tych wszystkich, którzy z niepokojem śledzili sejmowe prace nad zmianami dotyczącymi funkcjonowania działek. (…) Osobiście zaangażowałem się w pracę nad nową ustawą. Zagwarantujemy działkowcom bezpieczeństwo i trwałość ogrodów działkowych - stwierdził szef rządu.

>>> Donald Tusk: Nikt nie zabierze wam działek!

Działkowcy są zachwyceni! - Trzymamy premiera za słowo. Działkę mam od 50 lat. Nie wyobrażam sobie, że mogę ją nagle stracić - mówi nam Janina Szczęściak (79 l.), właścicielka ogrodu w Warszawie. - Mam nadzieję, że premier nas nie oszuka. Rozliczymy go z tej obietnicy - dodaje Barbara Frydrychiewicz (60 l.), która była także na niedawnym spotkaniu premiera z działkowcami.

Czego boją się działkowcy? Od kilku miesięcy posłowie pracują nad nową ustawą dotyczącą ich ogrodów. Ludzie się przerazili, że po wprowadzeniu nowych przepisów mogą stracić działki.