Działkowcy: Premierze! Trzymamy cię za słowo!

2013-06-21 4:10

List Donalda Tuska (56 l.), który wczoraj opublikowaliśmy w "Super Expressie", uspokoił działkowców w całym kraju! - Mamy nadzieję, że premier dotrzyma słowa i nikt nam nie odbierze naszych ogrodów - mówią zgodnie. Premier musi więc spełnić obietnice.

Wczoraj opublikowaliśmy list premiera do działkowców. - Chciałbym uspokoić tych wszystkich, którzy z niepokojem śledzili sejmowe prace nad zmianami dotyczącymi funkcjonowania działek. (…) Osobiście zaangażowałem się w pracę nad nową ustawą. Zagwarantujemy działkowcom bezpieczeństwo i trwałość ogrodów działkowych - stwierdził szef rządu.

>>> Donald Tusk: Nikt nie zabierze wam działek!

Działkowcy są zachwyceni! - Trzymamy premiera za słowo. Działkę mam od 50 lat. Nie wyobrażam sobie, że mogę ją nagle stracić - mówi nam Janina Szczęściak (79 l.), właścicielka ogrodu w Warszawie. - Mam nadzieję, że premier nas nie oszuka. Rozliczymy go z tej obietnicy - dodaje Barbara Frydrychiewicz (60 l.), która była także na niedawnym spotkaniu premiera z działkowcami.

Czego boją się działkowcy? Od kilku miesięcy posłowie pracują nad nową ustawą dotyczącą ich ogrodów. Ludzie się przerazili, że po wprowadzeniu nowych przepisów mogą stracić działki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE