Prezydent Komorowski nie pojedzie do Smoleńska i na Wawel w rocznicę katastrofy. W Rosji będzie prezydentowa

2011-01-27 22:18

Gdzie w pierwszą rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem będzie prezydent Bronisław Komorowski. Czy spotka sie z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem albo premierem Władimirem Putinem? Prezydencki doradca Tomasz Nałęcz wyjawił wciąż nieoficjalne plany głowy państwa na uczestnictwo w obchodach tragedii w Rosji. Prawdopodobnie prezydent zostanie na uroczystościach w Warszawie, nie pojedzie nawet na Wawel. Na smoleńskiej ziemi będzie go reprezentowała żona Anna Komorowska.

Plan uroczystych obchodów tragicznego lotu tupolewa wciąż owiany jest tajemnicą. Doradca prezydenta, prof. Tomasz Nałęcz w "Kropce nad i" w tvn24 nie mówił o szczegółach, ale zdradził gdzie najprawdopodobniej będzie prezydent RP. Okazuje się, że głowa państwa chce znaleźć się wśród większości rodzin ofiar katastrofy. Dlatego też zostanie w Warszawie, gdzie odwiedzi groby tych, którzy zginęli.

Patrz też: PiS planuje w rocznicę katastrofy wielką manifestację pod Wawelem. Będą karykatury Tuska i Putina?

Do Smoleńska z bliskimi zmarłych pasażerów Tu-154M ma lecieć prezydentowa Anna Komorowska. Czy to znaczy, że na rosyjskiej ziemi nie dojdzie do spotkania Komorowskiego z Miedwiediewem czy też Putinem? Nałęcz podkreśla, że decyzja jeszcze nie zapadła, ale prezydent będzie się liczył ze zdaniem rodzin ofiar tupolewa.

Jeśli głowa państwa uczci 10 kwietnia pamięć zmarłych w Warszawie, to w takim razie kto złoży kwiaty na grobie śp. Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu? Prezydenta Komorowskiego ma tam reprezentować "bardzo godna osoba".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE