Znachor i rodzice Madzi zagłodzili dziewczynkę na śmierć? PROCES przełożony

2015-09-30 15:13

Madzia z Brzeznej zmarła w kwietniu ubiegłego roku. Jej rodzice stosowali się do rad znachora z Nowego Sącza. Dotyczyły żywienia dziecka. Dziś przed Sądem Okręgowym w Nowym Sączu miał rozpocząć się proces. Choć oskarżeni stawili się w sądzie i weszli do sali rozpraw, sąd przełożył rozpoczęcie procesu na 30 października.

Znachor został oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci Madzi (†6 mies.) z Brzeznej (woj. małopolskie) oraz spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Śledczy zarzucają mu sprawstwo kierownicze. To on inspirował rodziców do tego, by głodzili córkę. Markowi H. (56 l.) grozi do 5 lat więzienia. Proces w jego sprawie miał rozpocząć się w środę w Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu. Choć oskarżeni stawili się w sądzie i weszli do sali rozpraw, sąd przełożył rozpoczęcie procesu na 30 października.

To matka zagłodzonej Madzi Joanna P. (34 l.) obciążyła szarlatana. Ojciec dziewczynki potwierdził, że Marek H. namówił ich, by karmili córeczkę kozim mlekiem, surową wodą. Odwiedzili znachora tuż przed śmiercią Madzi. Wtedy Marek H. odradził im ratowanie dziecka w szpitalu, obiecał wyleczyć je na odległość.

Proces znachora jest niejawny. Znachor wcześniej opuścił areszt ze względów zdrowotnych. W 2007 roku mężczyzna odpowiadał przed sądem w podobnej sprawie. Chodziło wtedy o śmierć 5-letniego Przemka.

Rodzice małej Madzi, Joanna i Michał P. usłyszeli zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka oraz znęcania się ze szczególnym okrucieństwem. Za to grozi im do dziesięciu lat więzienia. Żadne z nich nie przyznało się do winy.

Zobacz: Znachor zatrzymany po śmierci Madzi! To z jego winy mała Madzia nie żyje?!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE