- Chcemy, żeby ci wszyscy, którzy się zgłaszają, mieli sposobność zapoznania się z obsługą broni, żeby mogli nauczyć się podstawowych zasad związanych z udzielaniem pierwszej pomocy, żeby mogli także poznać te umiejętności, które stanowią o przetrwaniu w terenie, a więc na przykład uzdatnianie wody, czy rozpalanie ogniska - mówił Mariusz Błaszczak, wicepremier, minister obrony narodowej na temat projektu „Trenuj z Wojskiem”
Od 14 stycznia br. do końca lutego w każda sobotę wojskowi instruktorzy będą uczyli ochotników bezpiecznego posługiwania się bronią - jak składać i rozkładać broń, jak rzucać granatem, jak również sprawdzić swoją celność na strzelnicy. Przekażą podstawy przetrwania w przygodnym terenie w warunkach niebezpiecznych lub trudnych (SERE) oraz nauczą podstawowych technik walki w bliskim kontakcie. Wojskowi medycy będą uczyć podstaw udzielania pierwszej pomocy medycznej. Szkolenie w jednostce wojskowej będzie także okazją do poznania nowoczesnego sprzętu będącego na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP, takiego jak Rosomaki, Kraby czy czołgi Leopard.

i
Już dziś można zapisać się na szkolenie. Pierwsze zajęcia, 14 stycznia odbędą się w jednostkach wojskowych w Zamościu, Tomaszowie Mazowieckim, Rzeszowie, Ustce, Bielsku- Białej i Wesołej. Dla chętnych, w czasie trwania II edycji projektu „Trenuj z wojskiem” otwartych będzie 31 jednostek na terenie całego kraju.
W drugiej edycji szkolenia mogą wziąć udział już piętnastolatkowie, o ile będą mieli na to zgodę rodziców czy opiekunów. Na czas szkolenia każda jednostka zapewnia swoim podopiecznym wyżywienie oraz ubezpieczenie.
Harmonogram wszystkich zajęć i informacje o zapisach znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej oraz na stronach wszystkich jednostek wojskowych.

i
Dołącz do nas. Zapraszamy!
Partnerem materiału jest MON