OLX zdjęcie otwierające

i

Autor: Materiały prasowe

ZARABIAJ NA ELEKTRONICE

Przełom roku to żniwa dla osób sprzedających elektronikę w sieci

2022-11-25 0:05

Masz stary model iPhon'a, a może laptopa, którego już nie używasz? A może masz pralkę, z której nie korzystasz? Jeśli w swoich zasobach masz sprzęt elektroniczny, który tobie się już nie przydaje, to nie czekaj aż pokryje go warstwa kurzu. Już teraz wystaw go na OLX i zarabiaj. A warto właśnie teraz, ponieważ przełom roku, to czas, kiedy na sprzedaży elektroniki można nieźle zarobić.

Jak wynika z danych OLX, każde ogłoszenie z kategorii elektronika, wyświetlane jest przez kupujących średnio 40 razy, co oznacza bardzo dużą szansę na szybką sprzedaż i zarobek. A sprzedaje się w zasadzie wszystko - nowa i używana elektronika użytkowa, sprzęt domowy, telewizory, gry i konsole, sprzęt audio i video. Niekwestionowanym liderem w tej kategorii jest iPhone. To prawdziwy przedmiot pożądania Polaków, którego nazwa, w samym tylko wrześniu, wpisywana była w wyszukiwarkę 300 tysięcy razy.

Przełom roku to żniwa dla osób sprzedających elektronikę w sieci

i

Autor: Materiały prasowe

Ale nie tylko sprzedaż smartfonów może przynieść zysk. Wśród osób kupujących na OLX ogromnym zainteresowaniem cieszą się też: pralki, mikrofalówki, laptopy, czy monitory. A więc w zasadzie wszystko, w czego posiadaniu może być każdy z nas. Zanim jednak dojdzie do transakcji, a ta dzięki przejrzystym zasadom stosowanym przez serwis, jest łatwa i wygodna, warto zadać sobie trochę trudu, aby dobrze wycenić wystawiany przedmiot. W tym celu najlepiej prześledzić najnowsze trendy. Te dają jednoznaczną odpowiedź - moda na vintage nie ominęła elektroniki. Oznacza to, że rośnie liczba osób, które za sprawny sprzęt, który królował w ubiegłych dziesięcioleciach, gotowe są sporo zapłacić. Obok nich liczną grupę kupujących stanowią kolekcjonerzy, którzy nie pozostaną obojętni na kultowy model telefonu, radia, czy konsoli. Ale najliczniejszą grupę kupujących stanowią oczywiście poszukiwacze okazji. 

olx

i

Autor: Materiały prasowe

- Bez względu na to, w czyje ręce ostatecznie trafi sprzedawany przedmiot, ważnym jest, aby ogłoszenie było precyzyjne, a opis przedmiotu zgodny z jego faktycznym stanem. To ważny element budowania wiarygodności sprzedającego, zwłaszcza jeśli wiąże z tą działalnością swoją przyszłość - mówi Paweł Starościak, menedżer kategorii Elektronika. A warto, ponieważ OLX jest największym portalem ogłoszeniowym, z którego każdego miesiąca korzysta ponad 13,5 milionów użytkowników – dodaje Starościak.  

Partnerem materiały jest OLX