Szczecinek: Przystawił nóż do gardła i ukradł samochód

2010-07-15 12:29

Policjanci ze Szczecinka zatrzymali bandytę, który przystawił nóż do gardła bezbronnej kobiecie i kazał oddać jej kluczyki do samochodu, po czym odjechał skradzionym citroenem xsara.

Do rozboju doszło we wtorek około godziny 17:00, poinformowała o nim na swojej stronie internetowej Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie. Kobieta zaparkowała samochód na niestrzeżonym parkingu i poszła na zakupy. Gdy wróciła i chciała już odjeżdżać, do jej samochodu, na miejsce pasażera wtargnął mężczyzna.

Bandzior przystawił kobiecie nóż do gardła i zażądał, by pojechała we wskazane miejsce za miastem. W międzyczasie przeszukał torebkę ofiary, z której ukradł portfel, w którym znajdowały się dwa telefony komórkowe, karty bankomatowe i 10 złotych.

Po dotarciu na odludzie mężczyzna wyrzucił kobietę z pojazdu, zajął jej miejsce i odjechał. Roztrzęsiona kobieta zatrzymała przypadkowego kierowcę, który odwiózł ją do domu. Tam opowiedziała o incydencie mężowi, który zaalarmował Policję.

Funkcjonariusze ze Szczecinka natychmiast podjęli czynności operacyjne, które doprowadziły do ujęcia sprawcy kradzieży po 18 godzinach i odzyskania skradzionego samochodu oraz telefonów. Zatrzymanym bandytą okazał się 21-latek z miejscowości Barwice. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu od 3 do 12 lat więzienia. W prokuraturze leży już przygotowany przez policjantów wniosek o areszt dla mężczyzny.