Przywileje tylko dla zaszczepionych na COVID? Rząd rozważa taką możliwość Te rozmowy się na pewno toczą

i

Autor: Free-Photos / Pixabay.com Przywileje tylko dla zaszczepionych na COVID? Rząd rozważa taką możliwość "Te rozmowy się na pewno toczą"

Przywileje tylko dla zaszczepionych na COVID? Rząd rozważa taką możliwość "Te rozmowy się na pewno toczą"

2021-07-18 7:37

Czy w Polsce zostaną wprowadzone przywileje tylko dla zaszczepionych przeciw COVID-19? Okazuje się, że to możliwe. Jak poinformował Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, rząd rozważa możliwość wprowadzenia takich przywilejów. Wiceminister przekazał, ze w ostatnim tygodniu w Polsce wykryto 173 nowe przypadki zakażenia nową mutacją koronawirusa, a także, że procentowy udział zakażeń nowej mutacji wciąż rośnie.

Przywileje tylko dla zaszczepionych przeciw COVID-19? Jak poinformował wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska w rozmowie z Polsat News, rząd rozważa taką możliwość. - Te rozmowy się na pewno toczą - powiedział. - Osobiście uważam, że powinniśmy podejść do sytuacji w sposób nienakazowy. Należy ludziom tłumaczyć, dlaczego powinni się szczepić - dodał w rozmowie z Polsat News. Wiceminister przestrzegał przed tym, by niskie liczby zakażeń i zgonów nie uśpiły czujności Polaków. - Mnie niepokoi, że w Polsce zaczyna dominować mutacja Delta - dodał.Wiceminister Kraska przekazał, że w ostatnim tygodniu w Polsce wykryto 173 nowe przypadki zakażenia nową mutacją koronawirusa. - Udział procentowy tej mutacji bardzo szybko rośnie. W połowie czerwca odpowiadała za 8 procent wykrytych przypadków, a obecnie jest to 45 procent - mówił Kraska w Polsat News. - Zakaźność Delty jest zdecydowanie większa niż wariantu Alfa - dodał.

Czytaj też: Koronawirus w Polsce, 18 lipca: ile jest dziś zakażeń? Co z wariantem Delta? Sprawdź liczbę osób zaszczepionych [18.07.2021]

Według danych na niedzielę, 18 lipca, wykonano w Polsce do tej pory 32 631 135 szczepień, z czego liczba w pełni zaszczepionych (takich, którzy przyjęli dwie dawki) wynosi 16 080 265. Ograniczenia dla osób, które się nie zaszczepiły wprowadzono w Grecji, gdzie tylko zaszczepione osoby będą mogły skorzystać z restauracji, czy barów. We Francji z kolei ograniczenia mają zostać wprowadzone w korzystaniu z restauracji, centrów handlowych, placówek medycznych, czy podróży pociągiem.

Czwarta fala koronawirusa w Polsce! Niedzielski podaje datę
Sonda
Obawiasz się wariantu Delta i czwartej fali koronawirusa?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki