Psycholog sądowy: Katarzyna W. KŁAMSTWO ma we krwi

2012-07-16 23:47

Zaburzona osobowość, psychopatka, narcyz i sprytna manipulantka. Specjaliści nie mają wątpliwości - Katarzyna W. (22 l.) to zupełnie wyjątkowy przypadek, bardzo trudny do rozgryzienia nawet przez doświadczonych psychologów.

Owinięta czarną chustą, przemykająca do sądu pod eskortą policji Katarzyna W. (22 l.) w dniu aresztowania w niczym nie przypominała dawnej przebojowej celebrytki. Czyżby wreszcie straciła pewność siebie i poczucie bezkarności?

- Zakrywa twarz, bo nie ma już nic do pokazania - mówi Lucyna Hoffman-Czyżyk, biegły psycholog sądowy. - Już nie jest cierpiąca, tylko zwyczajnie podejrzana, jej status zdecydowanie się zmienił - wyjaśnia ekspert, jednak dodaje, że zachowania matki Madzi (†6 mies.) to twardy orzech do zgryzienia, bo sztukę manipulacji opanowała do perfekcji spotykanej sporadycznie nawet u najbardziej wyrafinowanych przestępców.

- Ona kłamstwo ma we krwi. Jej zachowania nie sposób jednoznacznie interpretować, wyprowadziła w pole zadziwiająco wiele osób - przyznaje psycholog.

- Ma bardzo specyficzne cechy i, jak sądzę, dokładne ich zbadanie ujawniłoby spore nieprawidłowości w rozwoju osobowości, zwłaszcza rys psychopatyczny. Mam nadzieję, że nie zostanie przez to uznana za niepoczytalną. Bo takich zaburzeń nie da się jednak zaklasyfikować jako choroby psychicznej, tego się nie leczy - mówi Lucyna Hoffman-Czyżyk.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE