REFORMA EMERYTALNA przyjęta. SEJM zagłosował za USTAWĄ EMERYTALNĄ. Polacy będą PRACOWAĆ do 67 LAT

2012-05-11 13:36 Ag

Posłowie VII kadencji Sejmu zagłosowali za rządową ustawą emerytalną, która zakłada stopniowe podwyższanie i zrównanie wieku emerytalnego kobiet oraz mężczyzn do 67 lat. Mimo protestów związkowców z NSZZ Solidarność, partii opozycyjnych i milionów Polaków Sejm przyjął reformę emerytalną. Od 1 stycznia 2013 r. wiek emerytalny będzie wydłużany aż wszyscy Polacy będą pracować 67 lat.

Wzbudzająca olbrzymie emocje wśród społeczeństwa reforma emerytalna stała się faktem! Podczas głosowania w Sejmie nad proponowaną przez rząd Tuska ustawą emerytalną za głosowało 268 posłów, przeciwko było 185 i dwóch wstrzymało się od głosu.

Na sejmowe głosowanie nie został wpuszczony przewodniczący Solidarności Piotr Duda, który z delegacją związkowców chciał być obecny na sali obrad. Marszałek Sejmu Ewa Kopacz nie zgodziła się, by na sali plenarnej byli obecni przedstawiciele Solidarności.

Działacze Solidarności licznie zebrali się przed budynkiem parlamentu na Wiejskiej. Zapowiadają, że nie wypuszczą z Sejmu posłów PO głosujących za przyjęciem tej ustawy.

Przyjęcie przez Sejm ustawy wprowadzającej reformę emerytalną oznacza, że wiek emerytalny kobiet oraz mężczyzn będzie podwyższany już od 1 stycznia 2013 o trzy miesiące każdego roku. Tym samym mężczyźni osiągną wiek emerytalny 67 lat w 2020 r., a kobiety  w 2040 r.

Najnowsze