Robert Małecki prześwietla tajemnicę sprzed 30 lat

i

Autor: Materiały prasowe

Opowiem Ci o zbrodni

Robert Małecki prześwietla tajemnicę sprzed 30 lat

2022-10-05 0:05

20 stycznia 1995 roku Robert Wójtowicz, 23-letni student psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, wyszedł z domu na zajęcia i już nigdy nie wrócił. Kryminalni przeprowadzili śledztwo sprawdzając, czy aby nie doszło do morderstwa. Nie udało się jednak sprawy rozwikłać. Po 20 latach do zaginięcia chłopaka wróciło policyjne Archiwum X – także bez powodzenia. Dziś sprawie przygląda się Robert Małecki, znany autor powieści kryminalnych. Emisja odcinka kolejnego odcinka serialu „Opowiem Ci o zbrodni” w środę 5 października o 22.00 w Crime+Investigation Polsat.

To już trzeci odcinek piątego sezonu „Opowiem ci o zbrodni”, flagowej produkcji Crime+Investigation Polsat. Robert Małecki opowie o zagadkowym zaginięciu Roberta Wójtowicza, studenta z Krakowa. U boku Małeckiego na ekranie zagości Krystian Pesta („Belfer”, „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, „Rojst”), który wcieli się w rolę zaginionego chłopaka.

Małecki zastanawia się, co zdarzyło się 20 stycznia 1995 roku. Czy Robert Wójtowicz mógł mieć problemy, które skłoniły go do samobójstwa? A może chłopak został zamordowany? Śledczy przyjęli wiele hipotez dotyczących zaginięcia Roberta. Nie wykluczali morderstwa, jednak nie udało im się odnaleźć żadnych tropów potwierdzających tę tezę. Z czasem uznali, że mógł popełnić samobójstwo, zwłaszcza - jak się później okazało - że mógł mieć ku temu powody. Jego rodzina jednak nie może się pogodzić z takim wyjaśnieniem tej bolesnej sprawy. Bliscy twierdzą, że Robert nie mógł popełnić samobójstwa, bo był pełnym życia, radosnym i szlachetnym chłopakiem. Jednak może – jak inne rodziny w podobnej, tragicznej sytuacji – nie dopuszczają do siebie myśli o samobójstwie chłopaka, bo boją się myśli, że czegoś złego nie zauważyli i nie zareagowali w porę.

- Wydaje się, że w sprawie tajemniczego zaginięcia Roberta Wójtowicza w mediach powiedziano już wszystko, a dziennikarze niemal wskazali winnych. Tymczasem prawda o zdarzeniach z 1995 roku może się okazać zupełnie inna. Bo co, jeśli zbyt łatwo uwierzyliśmy w ten wykreowany w mediach, mocno wyidealizowany obraz Roberta i jego rodziny? A co, jeśli na tym obrazie jest rysa? - mówi Robert Małecki.

Małecki rozmawia z ekspertami i osobami zaangażowanymi w sprawę oraz uczestniczy w rekonstrukcji wydarzeń. Pomagają je odtworzyć w inscenizacjach zawodowi aktorzy m.in. Krystian Pesta, którzy wcielają się w rolę osób powiązanych ze sprawą.

Odcinek „W martwym punkcie” już 5 października o 22.00 w telewizji Crime+Investigation Polsat.

Nasi Partnerzy polecają