Rodzicielstwo i zdrowe gotowanie – to da się pogodzić!

2021-04-19 0:00 Materiał Partnerski
Rodzicielstwo i zdrowe gotowanie – to da się pogodzić!
Autor: materiały prasowe

Wychowywanie małego dziecka wiąże się z wiecznym brakiem czasu. Rodzice nie chcą go więc spędzać w kuchni. Jednak zależy im na zdrowych, domowych posiłkach. Teraz można to bez problemu pogodzić! Całkowicie wystarczy innowacyjny duet w kuchni, który zapewni pełną swobodę, szybkość, łatwość, ale także zdrowie i smak podczas gotowania – bezpieczne i ponadczasowe naczynia Zepter i najnowszy próżniowy blender z funkcją automatycznego gotowania ArtMix Pro.

Nowatorskie naczynia Zepter pozwalają na przyrządzanie posiłków na parze, bez dodatku wody oraz tłuszczu. Dzięki temu nie są rozgotowane, stają się lekkostrawne, zachowują naturalny kolor (co ważne dla dzieci), konsystencję, smak i aromat oraz wartości odżywcze. Możemy przygotować je zdrowo, dodając mniej soli i tłuszczu.

Zdrowo i bardzo smacznie

Specjalnie zaprojektowana pokrywa Zepter idealnie pasuje do brzegu naczynia, hermetycznie uszczelniając je za pomocą wodnej uszczelki. Dzięki temu możliwy jest proces zamkniętego obiegu pary wodnej. Polega on na tym, że para uwalniająca się z żywności unosi się do góry, podlega kondensacji w kontakcie z specjalnie zaprojektowaną pokrywą, która jest zawsze chłodniejsza niż dno naczynia, skrapla się i opada na żywność. Proces przebiega aż do momentu, gdy żywność jest perfekcyjnie ugotowana. Żywność jest gotowana we własnych sokach i dzięki temu nie traci wartości odżywczych. Nie musimy do gotowania dodawać wody ani tłuszczu.

Wyniki badań dowodzą, że gotowanie w piramidzie Zepter, czyli wielopoziomowym systemie Zepter bez dodawania wody pozwala zachować odżywczą wartość żywności: 72 proc. więcej witaminy A, 252 proc. więcej wapnia, 336 proc. więcej fosforu i aż 83 proc. więcej żelaza. Zdrowsze jest także smażenie - podczas smażenia bez dodawania tłuszczów w naczyniach Zepter, cielęcina zawiera 67 proc. mniej tłuszczu, kurczak 51 proc. mniej tłuszczu, a jajka aż 81 proc. mniej tłuszczu. Tradycyjnie gotowane warzywa mają znacznie wyższy indeks glikemiczny niż te przygotowywane na parze. To doskonała wiadomość dla osób dbających o linię oraz tych, ze stanem przedcukrzycowym, cukrzycą oraz insulinoopornością. Dodatkową zaletą posiłków przygotowywanych bez wody, czy na parze jest możliwość ograniczenia soli, która nie tylko może niebezpiecznie podnosić ciśnienie, ale również działać destrukcyjnie na naczynia krwionośne.

ArtMix
Autor: materiały prasowe

Łatwość gotowania i swoboda dla kucharza

Zepter Superior Multisystem pozwala na gotowanie wielopoziomowe, umożliwiając jednoczesne przygotowanie 2-3 posiłków na pojedynczej płycie grzewczej, zawsze w niższych temperaturach, zachowując w ten sposób wartości odżywcze żywności. Jedzenie jest nie tylko zdrowsze i lepiej wygląda, ale także smaczniejsze, a przygotowanie go stanowi się szybsze, przyjemne i ekonomiczne.

Zepter stawia na innowacje, a te bardzo ułatwiają życie rodzicom. Pokrywy naczyń wyposażone są w termokontroler. To urządzenie pozwala kontrolować proces gotowania i temperaturę bez koniczności otwierania naczynia.

Te kultowe naczynia wykonane są z nieprzywierających, całkowicie bezpiecznych dla zdrowia powłok, dzięki czemu są niezwykle trwałe i łatwe w czyszczeniu. Opatentowane uchwyty Zepter są zaś zaprojektowane tak, by nigdy się nie przegrzewały. Ich ergonomiczne i stylowe wzornictwo pozwala na wygodny, pewny chwyt i łatwe użycie. Uchwyty są bezpieczne w piekarniku i również łatwe w czyszczeniu.

Przeczytaj koniecznie o zdrowej diecie - co jeść, a czego unikać?

Nie lubisz gotować, ale zależy ci na zdrowym odżywianiu? Jest na to prosty sposób!
Autor: Materiały Promocyjne/Zepter

Miksuje i gotuje. Ułatwia ci życie

ArtMix Pro marki kultowej Zepter to jedyny na rynku próżniowy blender z funkcją automatycznego gotowania. W kilkanaście minut przygotuje dla nas m.in. aksamitne zupy kremy, koktajle, smoothie, sosy, soki, kompoty, owsianki, potrawy dla dzieci i niemowląt, a nawet mleko roślinne z orzechów czy ziaren! Co więcej, ArtMix PRO zadba o to, by posiłki były przygotowywane szybko, dzięki czemu składniki zachowają pełnię wartości odżywczych. Zwłaszcza w próżni, którą ten blender wykorzystuje do przyrządzania dań na zimno. Powietrze jest automatycznie usuwane, a dzięki temu posiłki są zdrowe i bogate w witaminy, mikroelementy oraz inne składniki odżywcze.

ArtMix Pro to super ciche urządzenie. Dodatkowo w ofercie znajdziemy również specjalna osłonę jeszcze bardziej wygłuszającą hałas. Miejmy pewność, że urządzenie zbudzi śpiącego dziecka. Zepter zastosował tu redukcję hałasu do zaledwie 15 decybeli. Blender próżniowy ArtMix Pro to fantastyczny pomocnik rodzica. Dostępna jest również książka kucharska z przepisami na szereg dań na zimno i ciepło.

ArtMix
Autor: materiały prasowe

Zdrowe posiłki dla mamy i dziecka

Dzięki innowacyjnej technologii próżniowego miksowania i oraz automatycznego gotowania ArtMix Pro i dziecko, i mama jedzą zdrowe posiłki. Tak przygotowane jedzenie zachowuje 40 proc. więcej witamin i wartości odżywczych. Ma jednolitą konsystencję i smak. A do tego skraca do minimum czas, jaki mama musi poświęcić na przygotowanie posiłków – wystarczy składniki wrzuci do ArtMix Pro i włączy odpowiedni tryb, a urządzenie samo przygotuje smaczny obiad czy podwieczorek. Oszczędzamy także czas na zmywaniu – mamy do umycia tylko jedno naczynie! Tak przygotowane posiłki mogą być też dłużej przechowywane.

ArtMix
Autor: materiały prasowe

Posiadasz naczynia Zepter i potrzebujesz serwisu? Przystąp do naszego Klubu Zepter Club Live 100 (kliknij tutaj), zadzwoń pod numer Infolinii 22 230 99 40 i podaj hasło „Super naczynia Zepter” – możesz zgarnąć bezpłatną usługę polerowania Twoich naczyń Zepter za 1 zł! Uwaga, akcja trwa do 26.04.2021 r.

Sprawdź sklep internetowy Zepter International Poland – www.zepter.pl

Rodzicielstwo i zdrowe gotowanie – to da się pogodzić!
Autor: Materiały Promocyjne/Zepter
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze