Rząd ZAOSTRZA restrykcje! DRAMATYCZNE decyzje. Oto NAJWAŻNIEJSZE ZMIANY!

2021-02-24 16:30 Marek Targoński
Koronawirus Lubelskie
Autor: zdj. ilustr., Lubuska Policja

Oto najważniejsze zmiany, na jakich wprowadzenie zdecydował się rząd. Zaostrzenie restrykcji stało się faktem! Ci, którzy liczyli na zniesienie ograniczeń, mogą być zszokowani i niezadowoleni. Rada Ministrów podjęła dramatyczne decyzje. Co się zmieni? Co jest zakazane? Jakie są nowe obostrzenia? Jakich regionów dotyczą? Zobacz listę najpoważniejszych zmian i obostrzeń z 24.02.

W środowe popołudnie rząd ogłosił, że zaostrza restrykcje! Władze podjęły dramatyczne decyzje! Co i kiedy się zmieni? Oto najważniejsze zasady ogłoszone przez ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego, na konferencji prasowej w środę, 24 lutego 2021 r.

Rząd nie zdecydował się na poluzowanie obostrzeń i ograniczeń spowodowanych koronawirusem – na co liczyła znaczna część społeczeństwa. Wręcz przeciwnie. Obostrzenia zostają, a część restrykcji została zaostrzona. Oto najważniejsze zmiany, które już za chwilę będą obowiązywać każdego z nas.

Przyłbice zakazane. Od 27 lutego TYLKO MASECZKI

Od 27 lutego wprowadzamy obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki. Nie będzie można stosować szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic – ogłosił minister zdrowia, Adam Niedzielski.

To koniec spekulacji na temat nowych obostrzeń w tej sprawie. Nie będzie obowiązku używania maseczek chirurgicznych (jest jedynie rekomendacja), ale inne formy zakrywania ust i nosa zostały zakazane. Zmiany dotyczące przyłbic i maseczek wejdą w życie w sobotę, 27 lutego.

Eksperci zachęcają, by używać maseczek chirurgicznych lub lepszych, wyższego typu, bo te dają najwyższą ochronę przed zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2, wywołującym COVID-19.

Regionalizacja. LOCKDOWN w woj. warmińsko-mazurskim

Rząd zaostrzył obostrzenia! Zmiana i cofnięcie ostatnich „poluzowań” dotyczą tylko jednego województwa – warmińsko-mazurskiego, gdzie sytuacja epidemiczna jest najtrudniejsza.

– W wojewódzkie warmińsko-mazurskim wracamy do nauczania zdalnego w klasach 1-3, zamykamy hotele, galerie handlowe, kina teatry, muzea, galerie. Zamknięte będą również baseny i korty tenisowe – ogłosił minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Obostrzenia na Warmii i Mazurach będą obowiązywały przynajmniej dwa tygodnie. Niewykluczony jest jednak wcześniejszy powrót uczniów do szkół. Zmiany wejdą w życie w sobotę, 27 lutego.

Kwarantanna na południowej granicy – Czechy i Słowacja

– Od 27 lutego wprowadzamy kwarantannę po przyjeździe z Czech i Słowacji – z wyłączeniem osób zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki – ogłosił minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Wyjątek stanowią zaszczepieni, ale też osoby z negatywnym wynikiem badań. Test musi być wykonany przed przekroczeniem granicy. Jest ważny przez 48 godzin, licząc od momentu otrzymania wyniku.

OBOSTRZENIA z 24 lutego. Obowiązujące zasady do 14 marca

 • Zakrywanie ust i nosa jedynie maseczką – od 27 lutego

Od 1 marca do 14 marca:

 • Hotele – dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe – zamknięte).
 • Kina, teatry, opery i filharmonie ponownie otwarte – podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki. Zakaz konsumpcji.
 • Otwarte baseny. Aquaparki nadal będą nieczynne.
 • Stoki otwarte.
 • Otwarte boiska zewnętrzne, korty itp. – wznowiony amatorski sport na świeżym powietrzu.
 • Siłownie dalej zamknięte.
 • Restauracje – tak jak do tej pory – będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.

Wyjątek stanowi województwo warmińsko-mazurskie, gdzie ze względu na trudną sytuację epidemiczną zaostrzamy zasady bezpieczeństwa od 27 lutego. Uczniowie klas I-III wrócą do nauki zdalnej, zamknięte zostaną:

 • hotele,
 • galerie handlowe,
 • kina, teatry, muzea, galerie sztuki
 • baseny i korty tenisowe.
Super Raport 23.02 (Goście: Bolesław Piecha - PiS, dr Maciej Hamankiewicz - lekarz), Sedno Sprawy: Marcin Ociepa - Porozumienie
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze