Rzadziej gotujesz, częściej jesz zdrowo – poznaj zalety systemu próżniowego

2021-04-19 0:00 Materiał Partnerski
Rzadziej gotujesz, częściej jesz zdrowo – poznaj zalety systemu próżniowego
Autor: materiały prasowe

Współczesne czasy mają to do siebie, że żyjemy w biegu, a to z kolei powoduje, że wielu z nas je byle jak, byle gdzie i byle co. Nie musi tak być. Nie musimy też nieustannie planować zakupów i codziennie biec do sklepu po świeże produkty. Zdrowe odżywianie nie musi pochłaniać też wiele czasu, niekiedy wystarczy umiejętne przechowywanie i pakowanie żywności.

Hermetyczne pakowanie produktów spożywczych stoi na straży nie tylko naszego czasu, którego mamy coraz mniej, ale i wygody, oszczędności oraz, przede wszystkim tak ważnego dziś zdrowia – bez marnowania żywności! System próżniowy Zepter jest przyjazny dla nas i dla środowiska. Ponadto, w przeciwieństwie do tradycyjnego przechowywania żywności – wydłuża przydatność posiłków do spożycia!

Naturalna konserwacja żywności

Próżniowe przechowywanie żywności polega na wytworzeniu próżni i usunięciu tlenu, niezbędnego do przeżycia bakteriom, grzybom w tym pleśni. Wszystkie te mikroorganizmy zostają wyeliminowane a posiłki i produkty pozostają dłużej świeże, zachowują naturalny aromat, smak i wartości odżywcze. Poszukując sprawdzonego systemu do próżniowego pakowania żywności, warto postawić na znaną i cenioną markę. Dobrym wyborem będzie kompatybilny system VacSy® marki Zepter, który umożliwia pakowanie i przechowywanie żywności w pojemnikach, butelkach, torebkach foliowych VacSy® oraz z naczyniach tej kultowej marki. Dlaczego warto mieć go w swojej kuchni? Przede wszystkim po to, by móc zdrowo się odżywiać, bez marnowania czasu i żywności, która pozostaje świeża nawet do 5 razy dłużej, niż ta przechowywana w tradycyjnych warunkach w lodówce! Ten sposób konserwacji zapobiega zepsuciu żywności i związanych z nim zatruć pokarmowych m.in. zatrucia jadem kiełbasianym. Zapakowana hermetycznie żywność jest dłużej zdatna do spożycia i nadal zdrowa – zachowuje naturalny kolor, smak, aromat oraz witaminy i składniki odżywcze.

Rzadziej gotujesz, częściej jesz zdrowo – poznaj zalety systemu próżniowego
Autor: materiały prasowe

Koniec z marnowaniem żywności, czasu i pieniędzy. Czas na zdrowy eko styl życia

Ile razy zdarzyło cię wyrzucić spleśniały chleb, który ledwo został napoczęty albo zgniłe warzywa, choć leżały pokrojone w lodówce? Przechowywanie zapakowanych hermetycznie produktów spożywczych pozwoli nam uniknąć tego typu sytuacji. Przedłużając termin przydatności produktów, nie marnujemy jedzenia, w każdej chwili możemy sięgnąć po zdrowe i wartościowe posiłki, rzadziej odwiedzać markety. Im dłużej posiłki i produkty żywnościowe są świeże i zdrowe, tym mniej wydajemy pieniędzy na zakupy. Dodatkowo, takie rozwiązanie jest przyjazne dla środowiska, a lodówka nie przechodzi aromatem jedzenia – bo wszystko jest szczelnie zapakowane. Zamiast skupiać się na zaplanowaniu i przygotowywaniu posiłku, bez obaw o zdrowie swoje i bliskich, możemy wykorzystać to, co zostało i poświęcić więcej czasu rodzinie i na przyjemności!

Rzadziej gotujesz, częściej jesz zdrowo – poznaj zalety systemu próżniowego
Autor: materiały prasowe

Łatwa obsługa i wygoda użytkowania

Dzięki kompatybilności systemu próżniowego VacSy® z naczyniami Zepter Masterpiece Cookware, możesz naprawdę zdrowo się odżywiać! Przygotowane na parze posiłki, bez dodatku tłuszczu, soli i wody, bogate w składniki odżywcze nawet po obróbce termicznej również możesz przechowywać próżniowo. Bezprzewodowa pompa próżniowa VacSy® działa nieprzerwanie nawet 30 minut, możesz ją przytwierdzić do blatu stołu, ściany lub używać w podróży. Wyprzedzająca inne w swojej klasie zgrzewarka pozwala na automatyczne, wygodne i bezpieczne pakowanie, jest wyposażona w czujnik zapobiegający przegrzaniu i czujnik, który nie dopuści do wycieku płynów. Wśród komponentów systemu znajdują się: rolki folii, które posłużą za elastyczne i wytrzymałe torebki próżniowe, różnej wielkości, w których możesz również gotować, np. sous vide, pojemniki plastikowe i szklane, słoiki, pokrywy uniwersalne z mechanizmem kalendarza, pokrywy lexi, dzięki którym możesz zapakować potrawę bezpośrednio w garnku Zepter, nakrętki na butelki, czy klosze na sery lub ciasta, dzięki czemu możemy bezpiecznie przechowywać zarówno produkty suche (ryż, mąkę, cukier), jak i wilgotne, mięso i warzywa, sosy, sałatki, shake’i i soki.

System próżniowy VacSy® to klucz to zdrowego żywienia, przy małej ilości czasu. Jeśli znajdzie się w twojej kuchni, może się okazać nieocenioną pomocą podczas przygotowywania posiłków, planowania zakupów i generowania oszczędności.

Sprawdź sklep internetowy Zepter International Poland – www.zepter.pl

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze