Rzut tortem w sędzię: Internauci śmieją się z wymiaru sprawiedliwości

2013-06-06 12:23 ama

Na sali sądowej podczas rozprawy w procesie Czesława Kiszczaka doszło do incydentu - zbulwersowani obserwatorzy procesu rzucili tortem w sędzię Annę Wielgolewską, która zadecydowała o utajnieniu zeznań biegłych na temat zdrowia Kiszczaka.

W Sądzie Okręgowym w Warszawie miał rozpocząć się proces generała Czesława Kiszczaka. Grupa obserwatorów, z byłym opozycjonistą Adamem Słomką (49 l.) na czele, od początku wyrażała swoje niezadowolenie z powodu braku obecności na sali oskarżonego. Kiszczak miał być sądzony za przyczynienie się do śmierci dziewięciu górników kopalni "Wujek" w 1981 r. Sędzia Anna Wielgolewska zadecydowała, że przesłuchanie biegłych na temat zdrowia generała odbędzie się za zamkniętymi drzwiami. To wywołało protest zebranych na sali.

>>> Generał Czesław Kiszczak uniknie sądu przez chorobę Alzheimera

- Dzięki takim ludziom jak tutaj, represjonowanym, sąd ma dzisiaj orła w koronie, a nie wronę. Winniśmy dbać o rzetelność i uczciwość procesu. Jak to jest, że żaden rząd nie jest w stanie rozliczyć zbrodniarzy stanu wojennego? To jest zdrada interesów Polski, to jest hańba. Na Białoruś! - krzyczano.

Sędzia zdecydowała się opuścić salę, a wtedy w jej stronę rzucono kawałek tortu.

Co wyśmiewają internauci?

Internauci wyśmiewają polski wymiar sprawiedliwości tym memem:

 

Nic dodać, nic ująć... A jak jest waszym zdaniem?

{% load polls_tags %}

{% get_poll 6009 request.path %}

Najnowsze