Seminarium Jastrzębskiej Spółki Węglowej: 15 minut pracy 2 dni zabawy

2014-03-25 3:00

Kryzys? Jaki kryzys? Szefowie państwowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej pod pretekstem seminarium na temat konsolidacji w firmie pojechali zrelaksować się przy muzyce i alkoholu do ekskluzywnego hotelu Stok w Wiśle. Jak ustalił "Super Express", pogadanka o konsolidacji trwała... 15 minut. Natomiast zabawa do białego rana...

Hotel Stok w Wiśle. To tutaj w sobotę po południu zjechali przedstawiciele Jastrzębskiej Spółki Węglowej, a także Polskiego Koksu, którego głównym udziałowcem jest JSW. Do ich dyspozycji było jacuzzi, spa, łaźnie parowe, basen i kręgielnie.

Za przyjemności trzeba było słono zapłacić. Cena za pokój 1-osobowy to 304 zł, za apartament 300 zł więcej. Oficjalnie przedstawiciele spółki z prezesem Jarosławem Zagórowskim (44 l.) na czele przyjechali na "seminarium na temat konsolidacji dywizji koksowej grupy JSW oraz spotkanie z klientami".

Jak wynika z programu pobytu, prezentacja na temat konsolidacji faktycznie była, ale trwała dokładnie... kwadrans - od 17.45 do 18.00. Reszta pobytu to same przyjemności: a to koncert zespołu Red Box, uroczysta kolacja i muzyka na żywo. Nie zabrakło również zimnego piwa i mocniejszych trunków.

Przeczytaj też: 25-latek kradł węgiel w Katowicach

Co ciekawe, kiedy szefowie spółki bawili się w najlepsze, związkowcy w firmie poskarżyli się na nich Państwowej Inspekcji Pracy, że zarząd zabiera górnikom mydło i ręczniki! - To skandal! Oszczędza się na wszystkim, nawet na mydle, a z drugiej strony funduje się jakieś wystawne przyjęcie w hotelach - mówi Roman Brudziński, wiceprzewodniczący Solidarności z JSW.

Zapytaliśmy wczoraj spółkę o koszty i sens takiego wyjazdu. - Nie udzielę panu takiej informacji, bowiem nie ma nikogo z zarządu - powiedziała nam wymijająco rzecznik prasowy JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer.

Program obrad seminarium Jastrzębskiej Spółki Węglowej

21 marca sobota

13.00 przyjazd gości

14.00-16.00 lunch

17.30 uroczyste przywitanie gości

17.45 prezentacja na temat konsolidacji dywizji koksowej JSW

18.00 koncert zespołu Red Box

19.30 uroczysta kolacja

21.00 muzyka na żywo kwartet Projekt Niebo

22 marca niedziela śniadanie i wyjazd gości