Śmiertelne żniwo na polskich drogach. Fatalny bilans soboty

i

Autor: Robert Zalewski/Super Express Śmiertelne żniwo na polskich drogach. Fatalny bilans soboty - zdj. ilustracyjne

Śmiertelne żniwo na polskich drogach. Fatalny bilans soboty

2022-07-03 8:45

Wstrząsające statystyki drogowe z minionej soboty (2 lipca). Polska Policja poinformowała o wydarzeniach, jakie wydarzyły się tego dnia. Dane są tragicznie. Było wiele wypadków, a także pijanych kierowców! Szczegóły w artykule.

Trwają wakacje, a to wzmożony czas na drogach, na których często dochodzi do potężnych tragedii. Tylko w sobotę (2 lipca) doszło do 47 wypadków, w których zginęło 5 osób, a 53 zostały ranne. - Minionej doby policjanci interweniowali 20396 razy. Zatrzymaliśmy 698 sprawców przestępstw, w tym 416 kierowców po alkoholu - przekazała policja w niedzielnym wpisie na Twitterze.

Według informacji z "Policyjnej mapy wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym - wakacje 2022" w sobotę województwie małopolskim śmierć poniosły dwie osoby, a po jednej w województwach: podkarpackim, mazowieckim i podlaskim.

CZYTAJ: Libiąż: Pijany kierowca potrącił kobietę i uciekł. 47-latka nie żyje

W sumie od początku wakacji w wypadkach drogowych życie straciło już 57 osób. Policja apeluje o rozwagę i odpowiedzialność na drodze.

Jednocześnie policja przypomina, jakie jest osiem kroków do bezpiecznej podróży. Warto się stosować do tych prostych zasad. Być może właśnie dzięki nim uda się uniknąć tragedii.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?
Tragiczny wypadek w Ząbkach! Autobus miejski zderzył się z ciężarówką
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE