Parawan policyjny, zdjęcie poglądowe

i

Autor: Robert Zalewski/Super Express zdjęcie ilustracyjne

Libiąż: Pijany kierowca potrącił kobietę i uciekł. 47-latka nie żyje

2022-07-02 14:34

W piątek, 1 lipca na ulicy Chrzanowskiej w Libiążu zginęła 47-letnia piesza, która na pasach została potrącona przez samochód. Kierowca pojazdu nie udzielił jej pomocy i uciekł z miejsca zdarzenia. Jak przekazała nam podinsp. Katarzyna Cisło z zespołu prasowego KWP Kraków, policja zatrzymała już sprawcę tragedii. To 36-letni mieszkaniec Libiąża. Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Libiąż: Pijany kierowca potrącił kobietę i uciekł. 47-latka nie żyje

Kolejna tragedia na drogach Małopolski! W piątek, 1 lipca na ulicy Chrzanowskiej w Libiążu (powiat chrzanowskizginęła 47-letnia, poruszająca się pieszo kobieta, która na pasach została potrącona przez samochód osobowy. Kierowca nie zatrzymał się, żeby pomóc poszkodowanej, tylko uciekł z miejsca zdarzenia i ukrywał się przed policją. Jeszcze w piątek został jednak zatrzymany przez funkcjonariuszy. Mężczyzna miał powód, by unikać spotkania z mundurowymi, ponieważ znajdował się pod wpływem alkoholu i narkotyków.  Co więcej, pomiary alkomatem wskazały u niego tendencję spadającą, co oznacza, że po alkohol sięgnął jeszcze przed wypadkiem, a nie już po tragicznym zdarzeniu.

Mundurowi znaleźli również ukryty przez 36-latka samochód marki Peugeot Partner, którym mężczyzna śmiertelnie potrącił 47-latkę. Obecnie zatrzymany trzeźwieje w policyjnym areszcie, a gdy dojdzie do siebie, stanie przed prokuratorem. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego pod wpływem substancji odurzających grozi mu kara do 12 lat więzienia.

PRZECZYTAJ: Renata zginęła w ukochanych Tatrach. Wzruszające pożegnanie kolegów ze szpitala. Kiedy pogrzeb?

- 36-letni mieszkaniec Libiąża został zatrzymany w piątek, około godz. 22.00. Mężczyzna ukrywał się i nie przebywał w swoim miejscu zamieszkania. Samochód marki Peugeot Partner, którym się poruszał, został przez niego porzucony na terenie powiatu oświęcimskiego. Zatrzymany znajduje się obecnie w policyjnym areszcie, do dyspozycji prokuratora. W momencie ujęcia mężczyzna był pod wpływem alkoholu i narkotyków. W organizmie miał 0,7 promila z tendencją spadającą, co świadczy o tym, że alkohol wypił jeszcze przed spowodowaniem wypadku. Funkcjonariusze zatrzymali również żonę 36-latka - przekazała nam podinsp. Katarzyna Cisło z zespołu prasowego KWP Kraków.

Od początku wakacji w Małopolsce doszło już do pięciu śmiertelnych wypadków drogowych. Czarna seria rozpoczęła się w miejscowości Liszki pod Krakowem, gdzie zginął 87-letni senior kierujący fiatem punto.

ZOBACZ: Elektryk porażony prądem przy wymianie oświetlenia. W bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala

Libiąż: Pijany kierowca potrącił kobietę i uciekł. 47-latka nie żyje

i

Autor: Policja Mapa śmiertelnych wypadków drogowych w wakacje 2022. Stan na dzień 2 lipca.

SPRAWDŹ: Krwiożercza kuna zaatakowała przy monopolowym! Napadała na ludzi w Tarnowie, są ranni!

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Gdańsk: Potrącenie mężczyzny na ul. Oliwskiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE