Polka zginęła w Wysokich Tatrach. Turystka spadła ze 100 metrów!

i

Autor: facebook, Pawel Murzyn/East News Renata zginęła próbując zdobyć szczyt Szatan w słowackich Tatrach. Jej pogrzeb odbędzie się w Radłowie.

Renata zginęła w ukochanych Tatrach. Wzruszające pożegnanie kolegów ze szpitala. Kiedy pogrzeb?

2022-07-02 12:05

Pod koniec czerwca w słowackich Tatrach zginęła polska turystka. Kobieta wspinała się na Szatana, jednak po drodze doszło do wypadku i 51-latka runęła z wysokości około 100 metrów. Niestety, mimo wysiłku ratowników, nie udało się uratować jej życia. Na co dzień Renata pracowała jako kierowniczka działu kadr Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie. W sobotę, 2 lipca zostanie pochowana w Radłowie, a koledzy z pracy pożegnają ją we wzruszający sposób.

Tragedia w Tatrach. Renata spadła ze 100 metrów. Kiedy pogrzeb?

W niedzielę (26 czerwca) w słowackich Tatrach doszło do tragedii. Turystka z Polski, mieszkanka powiatu tarnowskiego, razem ze znajomymi próbowała zdobyć szczyt Szatan. Po drodze wydarzyło się jednak najgorsze. 51-latka odpadła od ściany i runęła z wysokości około 100 metrów. Niestety nie było szans na uratowanie jej życia, Renata poniosła śmierć na miejscu. Na co dzień kobieta pracowała jako kierowniczka działu kadr Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie. Bliscy, znajomi oraz koledzy z pracy Renaty spotkają się w sobotę, 2 lipca, żeby po raz ostatni ją pożegnać. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 15.00 w kościele parafialnym w Radłowie.

Jak udało nam się dowiedzieć, planowana jest również wzruszająca ceremonia, podczas której zostanie uczczona pamięć tragicznie zmarłej miłośniczki gór. Hołd oddadzą jej kierowcy karetek pogotowia, którzy w tym celu uruchomią sygnały świetlne i dźwiękowe. Renatę pożegnano również pięknym wpisem w mediach społecznościowych. Przedstawiciele tarnowskiego starego szpitala podkreślili zasługi kobiety we wdrożeniu wielu rozwiązań w sferze kadrowej, za które lecznica otrzymała prestiżowe nagrody. Ponadto autorzy wpisu przypomnieli cechy charakteru śp. Renaty, które pozwalały jej łączyć zaangażowanie w pracę ze spełnianiem swoich życiowych marzeń i pielęgnowaniem pasji.

PRZECZYTAJ: Młodzian wyprzedzał audi, 17-letnia Sandra przypłaciła to życiem. Drogowy koszmar w Brunarach [ZDJĘCIA]

- Te słowa przychodzą z wielkim smutkiem i żalem… 26 czerwca zmarła tragicznie w swoich ukochanych górach dr n. ekon. Renata Ziaja-Guzy, która od kilkunastu lat kierowała działem kadr naszego szpitala. Była osobą nieprzeciętną; prócz ambicji, kreatywności, niezwykłej woli w pokonywaniu wyzwań emanowało z niej ciepło i radość życia. Zainicjowała wiele rozwiązań w sferze kadrowej, za które Szpital otrzymał prestiżowe nagrody. Wyróżniały ją ogromne zaangażowanie, determinacja, wiedza i pasja. Lubiła ludzi, prawdziwie cieszyła się życiem, kochała góry. Odeszła tam, ponad szczyty, dużo za wcześnie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 2.07 o godz.15.00 w Radłowie. Składamy wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim - napisali w mediach społecznościowych przedstawiciele Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie.

ZOBACZ: Traktorzysta zaszokował innych kierowców na autostradzie A4. Reszta aut zjeżdżała na pas awaryjny

Sonda
Kochasz góry?
Przerażające szczegóły zbrodni w Nowej Sarzynie