Dramat w Tatrach. Nie żyje kobieta, która spadła z Szatana

i

Autor: Adam Opioła/CC BY-SA 4.0/wikipedia Szatan w Tatrach. Widok z Grani Baszt.

Dramat w Tatrach Wysokich. Nie żyje kobieta, która spadła z Szatana

2022-06-27 7:50

Tragedia w Tatrach Wysokich. Nie żyje kobieta, która w niedzielę (26 czerwca) spadła ze ściany prowadzącej na szczyt Szatan, znajdujący się po słowackiej stronie Tatr. Kobiecie próbowali pomóc ratownicy z Horskiej Zachrannej Sluzby. Przy pomocy załogi śmigłowca ratowniczego dotarli oni do poszkodowanej, jednak w tym przypadku na ratunek było już za późno.

Dramat w Tatrach Wysokich. Nie żyje kobieta, która spadła z Szatana

Nie żyje kobieta, która po południu w niedzielę (26 czerwca) spadła ze ściany, prowadzącej na szczyt Szatan, znajdujący się po słowackiej stronie Tatr Wysokich. Na pomoc poszkodowanej turystce ruszyli ratownicy z Horskiej Zachrannej Sluzby, korzystający ze wsparcia śmigłowca ratowniczego. Udało im się dotrzeć do kobiety, jednak w tym przypadku na ratunek było już za późno. Zgon turystki stwierdził lekarz. Przyczyną śmierci był upadek z dużej wysokości.

Po południu ratownicy górscy z Tatr Wysokich zostali poproszeni o pomoc dla polskiej turystki, która spadła z drogi na Szatana. Ratownicy górscy we współpracy z załogą VZZS udali się na miejsce. Po dotarciu na miejsce ratownicy nie byli w stanie pomóc turystce - relacjonują w mediach społecznościowych ratownicy z Horskiej Zachrannej Sluzby.

PRZECZYTAJ: W centrum Krakowa karetka huknęła w witrynę sklepu. Co tam się stało!? [ZDJĘCIA]

Szatan to szczyt o wysokości 2422 metrów, położony w słowackich Tatrach Wysokich. Należy do Grani Baszt, rozdzielającej doliny Młynicką i Mięguszowiecką. Znajduje się pomiędzy Szatanią Przełęczą (2323 m) a Pośrednią Basztą, od której oddziela go Przełęcz nad Czerwonym Żlebem (2324 m). Szatan jest najwyższym szczytem Grani Baszt. Kopuła szczytowa Szatana utworzona jest przez dwa wierzchołki o zbliżonej wysokości – północno-zachodni i południowo-wschodni, rozdzielone wciętą na 11 metrów Szatanią Szczerbiną.

Nazwa Szatan związana jest z legendami, według których w Szatanim Żlebie szatan strzeże ukrytych skarbów (szlachetnych kruszców), a na śmiałków próbujących je zdobyć strąca kamienie.

ZOBACZ: Tuż po wylądowaniu w Krakowie usłyszał, że będzie zatrzymany. Groził policjantom pobiciem

Sonda
Czy turyści wybierający się w góry powinni mieć wykupione ubezpieczenie?
Pierwsze wakacyjne Silent Disco w Tarnowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE