Traktorzysta zaszokował innych kierowców na autostradzie A4. Reszta aut zjeżdżała na pas awaryjny

i

Autor: Małopolska Policja Traktorzysta wjechał pojazdem rolniczym na autostradę i poruszał się pod prąd.

Traktorzysta zaszokował innych kierowców na autostradzie A4. Reszta aut zjeżdżała na pas awaryjny

2022-07-01 19:43

Ogromnego zamieszania narobił na autostradzie A4 traktorzysta, który nie dość, że na trasę szybkiego ruchu wjechał pojazdem rolniczym, to jeszcze poruszał się pod prąd. Szoferem okazał się 60-latek z powiatu tarnowskiego. Był trzeźwy, a swoją niefrasobliwość tłumaczył pomyłką. Nie uchroniło go to jednak przed wysokim mandatem.

Traktorzysta zaszokował innych kierowców na autostradzie A4. Reszta aut zjeżdżała na pas awaryjny

W środę (29 czerwca) kierowcy poruszający się autostradą A4 przeżyli szok, widząc co wyrabia mężczyzna prowadzący ciągnik. Rolnik nie dość, że wjechał na autostradę, to jeszcze... poruszał się po niej w niedozwolony sposób, jadąc pod prąd. Pozostali użytkownicy drogi musieli zjeżdżać na prawy bądź awaryjny pas ruchu. Tymczasem traktorzysta z podniesioną kosiarką zmierzał w kierunku węzła zjazdowego Tarnów-Centrum. Tuż przed zjazdem jego popisy zostały ukrócone przez policję.

Za kierownicą ciągnika siedział 60-letni mężczyzna z powiatu tarnowskiego. Był trzeźwy, a funkcjonariuszom tłumaczył się, że popełnił błąd i dlatego znalazł się na autostradzie. 

PRZECZYTAJ: Krwiożercza kuna zaatakowała przy monopolowym! Napadała na ludzi w Tarnowie, są ranni!

Mężczyzna chciał drogą techniczną jechać od MOP Rudka w kierunku Tarnowa, jednak jakimś cudem trafił na autostradę. Postanowił więc kontynuować jazdę zjeżdżając, jak najbliżej dla siebie prawej strony, czyli przy barierkach oddzielających pasy ruchu.

Za wjazd na autostradę ciągnikiem, policja ukarała 60-latka mandatem wysokości 250 złotych, z kolei jazda pod prąd będzie go dodatkowo kosztować 2000 złotych. Na szczęście brawura rolnika nie zakończyła się żadnym incydentem drogowym.

ZOBACZ: Tarnów: Licytacja oryginalnej koszulki reprezentacji Polski z autografami piłkarzy. Pieniądze trafią na szlachetny cel

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Onanizował się w autobusie. Wideo 18+