Krwiożercza kuna zaatakowała w Tarnowie! Napadała na ludzi przy monopolowym, są ranni!

i

Autor: blende12/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne / Agresywna kuna zaatakowała dwie osoby na ul. Orkana w Tarnowie. Pogryziona kobieta trafiła do szpitala.

Krwiożercza kuna zaatakowała przy monopolowym! Napadała na ludzi w Tarnowie, są ranni!

2022-07-01 15:45

Mrożąca krew w żyłach historia z Tarnowa! W mieście grasowała niezwykle agresywna kuna, która przy sklepie monopolowym na ul. Orkana zaatakowała dwie osoby. Jedną z nich była kobieta wysiadająca z autobusu. Ranna z pogryzioną szyją, ręką i nogą trafiła do szpitala. Na szczęście groźny zwierzak został złapany i przekazany do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii, gdzie zostanie poddany badaniom.

Krwiożercza kuna zaatakowała przy monopolowym! Napadała na ludzi w Tarnowie, są ranni! 

To nie scena z horroru, lecz prawdziwe wydarzenie! W Tarnowie agresywna kuna zaatakowała dwie osoby, a pogryziona przez dzikie zwierzę kobieta, z ranami szyi, ręki i nogi trafiła do szpitala. Do ataku doszło we wtorek (28 czerwca) przy ul. Orkana. Co ciekawe, kuna upatrzyła sobie kryjówkę obok sklepu monopolowego. To tam rzuciła się na kobietę wychodzącą z autobusu, która po spotkaniu z czworonożnym napastnikiem wymagała pomocy medycznej. Drugą ofiara krwiożerczej kuny była osoba zajmująca się koszeniem trawy. Na szczęście w obu przypadkach skończyło się wyłącznie na powierzchownych obrażeniach.

Niesfornym zwierzakiem zajęli się strażnicy miejscy z TarnowaAgresywny futrzak został odłowiony i przekazany do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii, gdzie zostanie poddany badaniom. Strażnicy miejscy apelują do tarnowian o zachowanie czujności w miejscach , gdzie może dochodzić do spotkania z dzikimi zwierzętami. W każdej takiej sytuacji należy zachować ostrożność, spokój i nie szukać kontaktu ze zwierzęciem.

PRZECZYTAJ: Roman Ciepiela jednak złoży dymisję. W mieście ma rządzić komisarz

Krwiożercza kuna zaatakowała w Tarnowie! Napadała na ludzi przy monopolowym, są ranni!

i

Autor: Straż Miejska w Tarnowie Agresywna kuna została złapana i przekazana do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Tarnowie, gdzie zostanie przebadana.

Czy kuny są groźne dla ludzi?

Kuny dość powszechnie występują w polskich miastach. Grasują przeważnie po zmroku. Na pierwszy rzut oka są zupełnie niegroźne, ale ich łagodny wygląd bywa mylący. Z natury, jak zdecydowana większość dzikich zwierząt, unikają bezpośredniej konfrontacji z ludźmi. W przypadku poczucia zagrożenia mogą jednak zaatakować, zwłaszcza gdy samica chroni swoje młode. Kuny mogą być również nosicielami groźnych dla ludzi chorób, w tym wścieklizny, dlatego spotkanie z tymi zwierzętami skutkujące ugryzieniem, zawsze powinno zakończyć się profilaktyczną konsultacją lekarską. 

Niemniej do ataków kun na ludzi dochodzi bardzo rzadko. Przeważnie kuny spotkawszy człowieka, uciekają w popłochu. W warunkach miejskich często chowają się pod samochodami. Niestety zdarza im się przegryzać kable w autach, co dla właścicieli pojazdów jest niezwykle irytujące.

ZOBACZ: Młodzian wyprzedzał audi, 17-letnia Sandra przypłaciła to życiem. Drogowy koszmar w Brunarach [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy boisz się dzikich zwierząt?
Właściciel agresywnego psa dostał wyrok