SOSNOWIEC: Porwanie 6-miesięcznej Magdy. MADZIA to polska MADELEINE MCCANN

2012-01-28 20:40 zw

Tajemnicze zniknięcie, gorączkowe poszukiwania i rozpacz rodziców. A przy tym jeszcze podobieństwo imion. Sprawa porwania Madzi (6 mies.) z Sosnowca bardzo przypomina zniknięcie Brytyjki Madeleine McCann (4 l.) w 2007 roku.

Rodzice zostawili Madeleine samą tylko na chwilę, gdy spała w łóżeczku. Poszli na kolację z przyjaciółmi i na zmianę sprawdzali, czy wszystko w porządku. Za którymś razem zastali puste łóżeczko.

Taką historię opowiedzieli śledczym Brytyjczycy Kate i Gerry McCannowie, których 4-letnia córka Madeleine zniknęła z hotelowego pokoju w portugalskim kurorcie Praia da Luz. Mimo poszukiwań na wielką skalę do dziś nie wiadomo, co stało się z tym dzieckiem.

Przez pewien czas w kręgu podejrzanych byli sami rodzice. Śledczy podobno znaleźli ślady biologiczne dziewczynki w wynajmowanym już po zaginięciu aucie McCannów. Pojawiły się też podejrzenia, że podali dziecku środki usypiające i niechcący je zabili, a według prywatnego detektywa dziecko porwał pedofil i wywiózł do USA.

W końcu śledztwo umorzono. Już pewnie nigdy się nie dowiemy, jak było naprawdę. Miejmy nadzieję, że z "polską Madeleine" będzie inaczej.

Najnowsze