Spotkanie TUSKA z protestującymi LEKARZAMI. Premier zgodzi sie na ZMIANY w USTAWIE REFUNDACYJNEJ?

2012-01-04 9:27

Rozmowy ostatniej szansy między szefem rządu, a protestującymi lekarzami! W środę o godz. 11 Donald Tusk spotka się z przedstawcielami Porozumienia Zielonogórskiego i Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy w sprawie zaprzestania protestu pieczątkowego. Medycy mają twarde żądania. Domagają się zmian w ustawie refundacyjnej, tak by nie musieli na receptach weryfikować statusu ubezpieczenia pacjenta i płacić kary za błędne wpisanie wysokości refundacji leku.

Bój o pieczątkę "Refundacja do decyzji NFZ" między premierem, a lekarzami domagającymi się zmian w prawie. Na spotkaniu Tuska z przedstawicielami PZ, OZZL oraz portalu Konsylium24 mają się ostatecznie rozstrzygnąć losy nowych przepisów refundacyjnych wzbudzających tyle emocji w środowisku lekaraskim.

Chociaż z ust członków rządu padły już słowa, że pieczątka jest nielegalna, to lekarze nie zamierzają odstąpić od jej używania jeśli dalej będą na nich nakładane "biurokratyczne obowiązki" - sprawadzanie czy pacjent jest ubezpieczony, określanie na receptach stopnia refundacji leków i obciążanie lekarzy karami za niewłaściwe wypisywanie recept.

Lekarze zapowiadają, że jeśli rząd nie zadeklaruje w środę zmian w ustawie refundacyjnej, nie przerwą swojego protestu i dalej będą odsyłać pacjentów z pieczątką na recepcie "Refundacja leku do decyzji NFZ".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE