Toruń na City break

i

Autor: Materiały Prasowe

Toruń na City break

2021-06-24 0:00

W ostatnim czasie bardzo popularną formą zwiedzania jest City break – czyli krótkie, kilkudniowe wyjazdy do dużych miast. W ramach City break zwiedzamy konkretne miasto, poznajemy jego najważniejsze atrakcje, zabytki i kulturę.

Podczas takiego wypadu lepiej poznajemy konkretne miejsce – niech za przykład posłuży nam stolica piernika – Toruń, który nawet podczas weekendowego wypadu zdąży nas zachwycić!

Żywe Muzeum Piernika

Toruńskie pierniki to receptura i historia sięgająca XIII w. Dawniej piernik był drogocennym upominkiem wręczanym królom z okazji zaślubin bądź koronacji. Ozdobne pierniki wymagały przygotowania ciasta, wyrzeźbienia drewnianej formy i ozdobienia wypieku, także złotem. W Żywym Muzeum Piernika nie tylko obejrzymy kolekcję form piernikowych, maszyn i pieców do wypieku, ale też samodzielnie upieczemy własnego pamiątkowego pierniczka! Zarezerwuj bilety na https://muzeumpiernika.pl/.

Toruń na City break

i

Autor: Materiały Prasowe

Śladami Kopernika

Kto mógł mieszkać przy ul. Kopernika? Oczywiście – nasz wielki astronom! W gotyckiej kamienicy znajduje się wystawa poświęcona osobie Kopernika, jego rodzinie, okresowi studiów i historii teorii heliocentrycznej. W Domu Kopernika znajdują się także modele przyrządów astronomicznych, którymi posługiwał się uczony. Wirtualny spacer powinien nas zachęcić do zwiedzenia Muzeum Kopernika na żywo: https://muzeum.torun.pl/dmk/.

Największe Polskie obserwatorium

W toruńskim ośrodku astronomii obserwacyjnej przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika możemy podziwiać dwa największe radioteleskopy w Polsce oraz największy teleskop optyczny - o średnicy 90 m! To także wspaniała wystawa interaktywna! Odwiedzający mogą sterować modelem sondy kosmicznej, a za pomocą odpowiednich przycisków sprawdzić, jak m.in. powstaje tornado. Szczegóły na http://faj.org.pl/zwiedzanie-obserwatorium.

Krzywa wieża Torunia

Ukośna budowla odchylona od pionu o jakieś 1,5 m – to toruńska krzywa wieża. Ta średniowieczna baszta stanowiła część systemu obronnego miasta. Wg legendy budowla została zbudowana przez toruńskiego krzyżaka w ramach pokuty za popełnione grzechy. Z czasem baszta stała się więzieniem, a potem mieściła się w niej kuźnia.

Rynek Staromiejski – serce Torunia

Na Rynku Staromiejskim organizowano dawniej turnieje, parady, prowadzono wymianę handlową, w tym miejscu odbywały się też egzekucje. W centralnej części rynku znajdują się:

  • monumentalny Ratusz,
  • Dwór Artusa, gdzie odbywają się wystawy i koncerty,
  • barokowa Kamienica Pod Gwiazdą, w którym obecnie mieści się Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu,
  • pomnik Mikołaja Kopernika, który liczy sobie ponad 150 lat!
Toruń na City break

i

Autor: Materiały Promocyjne

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki