Tragedia na Pomorzu. Zabił rowerzystę i zbiegł z miejsca wypadku

2018-11-22 14:18
Ktoś zepchnął samochód z drogi. Policja szuka kierowcy mazdy
Autor: fot. policja.pl

W czwartkowy poranek doszło do tragicznego wypadku drogowego w okolicach Prabut (woj. pomorskie). Jadący drogą rowerzysta został potrącony przez Audi. Co najbardziej bulwersujące, kierujący pojazdem zdecydował się uciec z miejsca zdarzenia nie pomagając 71-letniemu mężczyźnie, który w wyniku zdarzenia zmarł.

Do wypadku doszło na trasie wylotowej z Prabut w kierunku Julianowa. Do miejscowej policji dotarło zgłoszenie o leżącym przy drodze mężczyźnie i rowerze. Gdy funkcjonariusze i pogotowie ratunkowe dotarli na miejsce stwierdzili, że rowerzysta nie żyje. 71-latek poniósł śmierć w wyniku odniesionych obrażeń. Nie było jednak wiadome, kto w niego uderzył.

Znaleziony na miejscu fragment lusterka samochodowego dał trop policjantom. Po kilku godzinach zdołali oni ustalić samochód i zatrzymali właściciela auta. Został on zabrany na przesłuchanie, jakkolwiek nie jest wiadomo, czy to on siedział za kierownicą auta w momencie zdarzenia.

Policja nadal prosi o informacje ws. wypadku. Kontaktować się można z Komendą Powiatową Policji w Kwidzynie (tel. 55 645 02 22) albo z najbliższą jednostką (tel. 112).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE