Trofeum wyścigu to dzieło sztuki

i

Autor: Materiały prasowe

Nagroda specjalna

Trofeum wyścigu to dzieło sztuki

2023-07-29 0:05 Materiał sponsorowany

Zwycięzca tegorocznego, 80. Tour de Pologne w Krakowie otrzyma puchar, który jest dziełem trydenckiego artysty Mirko Demattè. To prawdziwe dzieło sztuki! Zwycięzca będzie naprawdę dumny nie tylko ze swojego osiągnięcia, ale także z trofeum.

Zgodnie z tradycją, kształt trofeum uosabia ciągłość i przepływ energii przez drogę. Podstawa trofeum wykonana jest z kamienia pokrytego kwarcem. Nad podstawą wygrawerowany jest numer dziewięćdziesiąt pięć, z bardziej szorstkim wykończeniem, aby odzwierciedlić długą historię wyścigu.

Trofeum wyścigu to dzieło sztuki

i

Autor: Materiały prasowe

- Tegoroczne trofeum ma bardzo ważne znaczenie - mówi Mirko Demattè, twórca pucharu. - Dlatego chciałem połączyć elegancję wstążki, skierowanej ku niebu, z chropowatością kamienia, jak to ma miejsce w kolarstwie. Biało-czerwone barwy są hołdem nie tylko dla Polski, ale także dla ducha jedności i wielkiego rozgłosu medialnego, jaki te zawody zdobyły na przestrzeni lat. Kamień na cokole jest surowy, chropowaty i oddaje doświadczone i mądre oblicze Tour de Pologne, który od dziewięćdziesięciu pięciu lat reprezentuje historię niezwykle przedsiębiorczego i uduchowionego kraju - wyjaśnia.

Zwycięzca otrzyma i podniesie trofeum po finałowym etapie wyścigu w Krakowie.

Trofeum wyścigu to dzieło sztuki

i

Autor: Materiały prasowe

Mirko Demattè jest ekstrawertycznym i eksperymentalnym artystą. Po serii podróży do Stanów Zjednoczonych ostatecznie osiadł we Włoszech, tworząc swoje studio w XVI-wiecznej willi, gdzie pracuje na takich materiałach jak papier, drewno, metale – używając jasnych kolorów i emalii. W swojej karierze wystawiał na Biennale w Wenecji, Made Expo w Mediolanie, MART w Rovereto, a jedna z jego wystaw odbyła się w sali wystawowej banku UBS w Lugano.

Partnerem materiału jest ORLEN