Ukradł manekina, bo nie miał z kim pić

2017-12-08 3:00

Pić do lustra? Przenigdy! Rafałowi Rz. (35 l.) z Iławy (woj. warmińsko-mazurskie) takie rozwiązanie wprost nie mieściło się w głowie. Ale przecież napić się pragnął. I w tej desperacji ukradł z butiku damskiego manekina. - Dla towarzystwa. Tylko dla towarzystwa - bełkotał, gdy dopadła go policja.

Butik Margarita przy ul. Grunwaldzkiej w Iławie tak zuchwałej kradzieży jeszcze nie przeżył. - No bo idzie sobie gość chwiejnym krokiem, raptem przystaje, mierzy wzrokiem damską sylwetkę z plastiku, wystawioną dla reklamy przed sklep, chwyta ją w pół i zaczyna wiać - opisują świadkowie.

Szczęśliwym trafem był wśród nich aspirant Rafał Żurawski. Niewiele myśląc, ruszył w pogoń za złodziejem. Ale co to za pościg, jak uciekinier miał już w sobie przeszło trzy promile. Doprowadzony na komendę tłumaczył bełkotliwie, że wziął manekina, bo nie miał z kim pić.

Niestety, zrobił to w recydywie i teraz za zabór mienia znacznej wartości (100 zł manekin + 566 zł ubranie) grozi mu siedem lat kicia. No, chyba że sąd weźmie desperację za okoliczność łagodzącą, a przyznanie się do winy za akt skruchy.

Zobacz: Mikołaj zarabia 300 zł za godzinę

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE