Ukraina: Politycy PiS jadą do Kijowa. Powstrzymają Janukowycza?

2014-01-24 9:53

Politycy PiS zdecydowali, że nie będą bezczynnie patrzeć na to, co dzieje się na Ukrainie. Adam Hofman, Ryszard Czarnecki, Adam Lipiński i Tomasz Poręba wybierają się do Kijowa. Jutro zamierzają rozmawiać z liderami ukraińskiej opozycji.

Prawo i Sprawiedliwość w zeszłym roku podjęło współpracę z ukraińskimi partiami Batkiwszczyna i Udar. Odkąd sytuacja na Ukrainie zaogniła się, PiS nieustannie podkreśla swoją solidarność z protestującymi na Majdanie. Na przełomie listopada i grudnia 2013 roku, Kijów odwiedził prezes Jarosław Kaczyński. - Przybyliśmy tu wspierać wspólne sprawy Polski, Ukrainy i Europy - mówił w stolicy Ukrainy.

Czytaj też: Jarosław Kaczyński już w Kijowie: Szkoda, że nie ma tu Sikorskiego

W sobotę 25 stycznia wiceprzewodniczący partii Adam Lipiński, rzecznik Adam Hofman oraz europosłowie Ryszard Czarnecki i Tomasz Poręba będą rozmawiać z przedstawicielami ukraińskich partii opozycyjnych. Natomiast już we wtorek 28 stycznia do Kijowa wyruszy delegacja Parlamentu Europejskiego. Wśród 12 posłów, którzy spotkają się z prezydentem i premierem Ukrainy, a także z liderami opozycji, będzie m.in. Ryszard Czarnecki.