Ustawa hazardowa - jest podpis, będzie Trybunał

2009-11-27 12:32

Lech Kaczyński zrobił to, czego oczekiwał od niego Donald Tusk, czyli złożył podpis pod ustawą hazardową. Zrobił to, choć ma wątpliwości, czy bardzo restrykcyjne przepisy nie łamią polskiej konstytucji. Dlatego projekt trafi teraz do Trybunału Konstytucyjnego.

Tak jak zapowiadał szef prezydenckiej kancelarii, w piątek podpis pod ustawą hazardową stał się faktem. Prezydent asygnatę złożył, jednak nie bez zastrzeżeń.

Lech Kaczyński już wcześniej zwracał uwagę między innymi na tryb wprowadzania zmian w kodeksach i nieprecyzyjną terminologię. Nie wyklucza też, że ustawa może prowadzić do ograniczenia wolności gospodarczej.

Teraz projekt ustawy hazardowej zostanie przekazany do Trybunału Konstytucyjnego, a sędziowie zbadają jego zgodność z ustawą zasadniczą. Jaki będzie wynik ich pracy? Premier Tusk kilka dni temu mówił, że nie martwi się o wyrok. Twierdził, że w ustawie nie ma błędów, dlatego jest spokojny o jej dalsze losy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE