Wiedział jak omotać nastolatkę

2008-11-06 3:00 Paulina Jakubowska

Jak to możliwe, że Wiesław Sz. (47 l.), który zarażał kobiety wirusem HIV, mimo swego odrażającego wyglądu uwodził śliczne kobiety? Jak to się stało, że ta bezwzględna bestia omotała atrakcyjną 15-letnią Natalię, o której dramacie pisaliśmy?

Specjaliści tłumaczą, że dla tej nastolatki odrażający wygląd mężczyzny mógł nie mieć znaczenia. Prawda jest powalająca. Dla przeżywającej właśnie okres buntu Natalii była to fascynująca przygoda!

- Dla niej to mogło być jak palenie w bramie albo picie alkoholu na imprezach - mówi prof. Zbigniew Nęcki (61 l.), psycholog z Uniwersytetu Jagiellońskiego. - To dowód na to, że dziewczyna nie czuła żadnych zahamowań i ograniczeń - wyjaśnia.

Ten znany psycholog nie ma wątpliwości, że kluczowy był bunt Natalii przeciwko rodzicom. Profesor jest też przekonany, że choć Natalia jest już w pełni dojrzałą fizycznie kobietą, to jej zachowanie świadczy o niedojrzałości umysłowej. - Chciała się bawić swoją cielesnością. Starszy, paskudny mężczyzna zaproponował jej spotkanie, a ona na to przystała - mówi prof. Nęcki.

O niedojrzałości Natalii i przejawiającym się w jej zachowaniu buncie mogą świadczyć SMS-y, które dziewczyna wysyłała do naszej dziennikarki. - Nie sądzę, żebym była wam potrzebna do przestrzegania innych kobiet. Nie prowadzę zajęć z edukacji seksualnej - napisała. - To przykre, ale w tym przypadku młodzieńcze wygłupy i bezmyślne zachowanie mogą być tragiczne w skutkach - podsumowuje ekspert.

Teraz Natalia musi bowiem czekać na wyniki badań, by dowiedzieć się, czy potworny Wiesław Sz. zaraził ją wirusem HIV.

Dla niej to była przygoda

- Dla zbuntowanej nastolatki taki związek był, jak palenie w bramie albo picie alkoholu na imprezach - wyjaśnia psycholog prof. Zbigniew Nęcki (61 l.)

Jak poznać, że twoje dziecko wpakowało się w tarapaty:
- Zaraz po powrocie ze szkoły twoje dziecko rzuca plecak w korytarzu i na cały dzień zamyka się w swoim pokoju.
- Nie chce rozmawiać z nikim z rodziny. Woli nawiązywać kontakty przez Internet. Trudno oderwać je od komputera.
- Mimo braku zajęć pozalekcyjnych zaczyna coraz później wracać do domu i coraz częściej się z niego wymyka i to o bardzo dziwnych porach.
- Pojawiają się pierwsze problemy w szkole. Coraz gorsze oceny, także te z zachowania.
- Wyczuwamy od dziecka opary papierosów albo odór alkoholu. Jakiś dorosły, z którym nasze dziecko nawiązało kontakt, mógł poczęstować je używkami.
- W ekstremalnych przypadkach dziecko znika na noc.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze