Ośrodek dla chorych na COVID na Śląsku

i

Autor: materiały prasowe Ośrodek dla chorych na COVID na Śląsku

Wirus nie odpuszcza. Buduja mieszkania dla chorych [GALERIA]

2020-09-30 8:27

Koronawirus nie odpuszcza. Jak podało Ministerstwo Zdrowia, tylko wczoraj przybyło 1326 zakażonych osób. Dramatycznie wzrasta liczba łóżek zajętych przez pacjentów z COVID i osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tych ostatnich jest już ponad 134 tysiące. W tej sytuacji palący staje się problem nowych izolatoriów. Na szczęście takie obiekty mogą powstawać w drodze porozumienia między prywatnymi inwestorami a samorządami.

Druga fala koronawirusa staje się faktem. Każdego dnia przybywa około półtora tysiąca nowych chorych. Rośnie liczba osób podłączonych do respiratora a także tych, którzy objęci są nadzorem epidemiologicznym. W tej dramatycznej sytuacji ratunkiem  stają izolatoria działające w prywatnych budynkach.

Warszawa: OGROMNE utrudnienia w centrum miasta! Jak dojechać do domu?

Pierwszy w Polsce, specjalny ośrodek dla osób zagrożonych COVID-19 powstał w Porąbce na Śląsku. Placówka działa w prywatnym budynku udostępnionym przez dewelopera. Obecnie znajduje się w nim kilkudziesięciu pensjonariuszy i pracowników śląskich Domów Pomocy Społecznej.

Mieszkańcy śląskich DPS-ów otrzymali wyjątkowy budynek od dewelopera. Pierwszy taki w Polsce!

Ta wyjątkowa placówka została stworzona w ramach projektu „Śląskie kadry DPS vs COVID-19” z inicjatywy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego i we współpracy podmiotu leczniczego „Atma Rescuers” oraz uznanego dewelopera. Chodziło o to, żeby miejsca czasowego pobytu dla pensjonariuszy DPS-ów powstawały w innych miejscach, niż domy pomocy.

- Zwróciliśmy się bezpośrednio do dewelopera, który słysząc o szlachetnym celu naszego projektu błyskawicznie podjął decyzję o przekazaniu nam całego obiektu – mówi Andrzej Dziędziel, koordynator ds. medycznych „Atma Rescuers”.

Firma należąca do tej samej grupy buduje obecnie osiedle z przeznaczeniem na izolatorium pod Warszawą, w gminie Stare Babice.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE