Kolumny pojazdów wojskowych. Będą utrudnienia na polskich drogach

i

Autor: mjr R.Siemaszko/MON Kolumny pojazdów wojskowych. Będą utrudnienia na polskich drogach

Wojsko na polskich drogach! Wojskowe kolumny będą poruszać się w 11 województwach

Wojsko na polskich drogach! W 11 województwach po drogach będą się poruszały wojskowe kolumny. Wszystko to w związku z ćwiczeniami Saber Strike, które rozpoczynają się w sobotę 12 lutego - informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Możliwe są utrudnienia na drogach.

Wojsko na polskich drogach! Wojskowe kolumny będą poruszać się w 11 województwach

W ramach przygotowań do przeprowadzenia ćwiczeń, od 12 lutego do końca marca 2022 br., początkowo w województwach południowo- zachodnich, a następnie na drogach 11 województw będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych - informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Przeczytaj także: Zadźgał ukochaną w wynajętym mieszkaniu? Makabryczna zbrodnia w Katowicach

Wojskowe kolumny będą poruszać się m.in. na autostradami A1, A2 i A4, drogami ekspresowymi S8 i S61 oraz DK16, DK18 i DK63.

- Przybycie i przejazd kolumn będą również wykorzystane przez uczestników planowanego ćwiczenia m.in. do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami - informuje dowództwo.

Wojskowe kolumny będą poruszać się głównie w nocy

Przeczytaj koniecznie: Dramat w Dąbrowie Górniczej. Chcą zabrać matce 6. dzieci, bo jest biedna

Wszystko to w ramach przygotowań do wielonarodowego ćwiczenia Saber Strike 2022. Pojazdy wojskowe biorące udział w ćwiczeniach, będą poruszać się przeważnie w godzinach nocnych, by nie utrudniać ruchu w ciągu dnia. Mimo to, część przejazdów będzie odbywać się w ciągu dnia.

- Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i poddziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi - zapewnia dowództwo.

Express Biedrzyckiej - gen. Mirosław Różański: Konflikt totalny nie jest Rosji na rękę
Sonda
Czy uważasz, że sytuacja na granicy przerodzi się w konflikt zbrojny?