5. PKO Bieg Charytatywny

Autor: materiały prasowe

WYBIEGALI MILION ZŁOTYCH!

2019-09-20 0:00

W 5. PKO Biegu Charytatywnym udział wzięło 9248 uczestników. Łącznie pokonali prawie 44 944 okrążenia stadionów i wybiegali 17 944 km. Dzięki temu Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże około 1 mln zł na edukację dzieci z 47 placówek opiekuńczo--wychowawczych w całym kraju. Czyli wszystko zgodnie z hasłem biegu: „Pomagamy z każdym krokiem”.

Uczestnicy 5. PKO Biegu Charytatywnego biegali z sobotę, 14 września jednocześnie na 12 stadionach lekkoatletycznych w: Białymstoku, Bydgoszczy, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Rudzie Śląskiej, Słupsku, Warszawie i Wrocławiu.

PKO Bieg Charytatywny to bieg bez mety. Zawodnicy tworzący 5-osobowe zespoły mieli godzinę, aby pokonać jak najwięcej okrą-żeń iw ten sposób pomóc najmłodszym. Po biegu głównym nadszedł czas na PKO Bieg Charytatywny Młodych. Następnie wszystkie „kółka” zostały zsumowane i zaangażowanie biegaczy przeliczono na cel charytatywny – edukację pozaszkolną dla dzieci i młodzieży z domów dziecka.

Nowe rekordy

Miastem, w którym uczestnicy 5. PKO Biegu Charytatywnego zrobili łącznie najwięcej okrążeń, była Ruda Śląska (3871). Drugi był Lublin (3726), a trzecia Warszawa (3593). Wśród drużyn zwyciężyła startująca w Lublinie SKB Stalowa Wola – 55 okrążeń, pobijając tym samym zeszłoroczny rekord biegu.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Przed rokiem zajęliśmy drugie miejsce w kraju, tracąc do najlepszej drużyny „Korytkowski Team” zaledwie 30m – cieszy się Bogdan Dziuba, kapitan zwycięskiej drużyny.
Drugie miejsce zajął osir2 (53 okrążenia) z Lidzbarka Warmińskiego. Na trzecim miejscu ex aequo z 52 krążeniami uplasowały się 3T Białystok (bieg w Białymstoku) i 1. Lęborski Batalion Zmechanizowany (bieg w Słupsku).

Autor: matriały prasowe

Kibice też pomogli

Do akcji niesienia pomocy włączyli się także kibice. Były transparenty, malowane twarze, trąbki i pompony czirliderek. Na wszystkich stadionach odbywała się rywalizacja na doping, a jej zwycięzcy mogli wskazać cel charytatywny, na jaki Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże dodatkowe środki. Po zakończeniu rywalizacji sportowej w każdym z dwunastu miast odbyły się pikniki rodzinne z licznymi atrakcjami. Były gry i zabawy ruchowe dla całych rodzin, warsztaty pierwszej pomocy i zdrowa żywność.

Jeszcze możesz wesprzeć dzieci

Przez cały czas można wspierać cel 5. PKO Biegu Charytatywnego, wpłacając dowolną kwotę, korzystając z aplikacji IKO z funkcją „Pomagaj z nami” albo przekazując środki na konto Fundacji PKO Banku Polskiego: 10 1020 1068 0000 1302 0282 5065.