Wybierz Ambasadora Polski 2020

i

Autor: Materiały Prasowe Ambasador Polski 2019. Laureaci, wicepremier Piotr Gliński, Prezes KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński, członkowie Kapituły i zaproszeni goście

Wybierz Ambasadora Polski 2020

2020-09-07 0:00

Już od dziś możesz głosować na swojego faworyta w prestiżowym konkursie Ambasador Polski. Nie zwlekaj – wejdź na stronę ambasadorpolski.se.pl i oddaj głos na wybitnego Polaka. Organizatorem plebiscytu jest KGHM Polska Miedź S.A., który z powodzeniem prowadzi swój biznes na czterech kontynentach i tym samym pełni na świecie rolę ambasadora polskiej gospodarki. Ambasadorowie zostaną wybrani w kategoriach: nauka, kultura i sport. Z kolei Czytelnicy „Super Expressu” i internauci zdecydują, kto zdobędzie Nagrodę Publiczności.

Serce KGHM w Polsce bije na Dolnym Śląsku. Jednak miedziowy gigant prowadzi działalność także w Chile, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a biuro ma nawet w Chinach. Dzięki swojej globalnej działalności firma znana jest na całym świecie. Teraz, już po raz drugi, chce docenić rodaków, którzy odnosząc sukcesy za granicą, promują Polskę na świecie. Przez trzy tygodnie internauci zgłaszali swoje propozycje do tytułu „Ambasador Polski” w kategoriach: nauka, kultura, sport oraz do Nagrody Publiczności. Organizator konkursu wytypował po 10 nominowanych w każdej z kategorii. Kolejny etap to obrady Kapituły konkursu, która wybierze laureatów. Internauci natomiast mogą głosować na swojego faworyta do Nagrody Publiczności. Głosowanie trwa od dzisiaj do 30 października do godz. 12:00 na stronie internetowej: ambasadorpolski.se.pl

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w październiku, podczas uroczystej gali, która z powodu sytuacji pandemicznej odbędzie się prawdopodobnie online. Czytelnicy będą mogli obejrzeć transmisję na stronie se.pl. Oto lista kandydatów do Nagrody Publiczności:

  1. Daria Mejnartowicz – filantropka, która w ramach urlopu wyjeżdża w najodleglejsze zakątki świata, prowadząc akcje charytatywne.
  2. Łukasz Koczocik –kucharz, który dał się poznać światu jako bohaterski Polak zLondon Bridge, gdzie przyczynił się do powstrzymania terrorysty
  3. Joanna Kulig – aktorka filmowa i teatralna. Zagrała m.in. w nagrodzonej Oscarem „Idzie” Pawła Pawlikowskiego i w nominowanej do Oscara „Zimnej wojnie”.
  4. Tomasz Sakiewicz – dziennikarz i publicysta, redaktor naczelny dziennika „Gazeta Polska Codziennie”. Inicjator Klubów Gazety Polskiej, zrzeszających Polaków na całym świecie
  5. Siostra Marta Cichoń – przełożona Domu Samotnej Matki w Chicago, odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za pomoc potrzebującym
  6. Szymon Marciniak – polski arbiter piłkarski, sędziujący mecze w Ekstraklasie, a także w rozgrywkach Ligi Mistrzów i Ligi Europy, Mistrzostw Europy 2016 oraz Mistrzostw Świata 2018.
  7. Jan Ołdakowski – dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, które co roku odwiedza kilkaset tysięcy turystów. Muzeum gościło m.in. belgijską parę królewską i brytyjską parę książęcą.
  8. Rafał Majka - Kolarz szosowy. Laureat Tour de Pologne i Tour de France. Zdobywca brązowego medalu na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
  9. Tomasz Gollob – jeden z najbardziej utytułowanych żużlowców w historii – zarówno w Polsce, jak i na świecie. Siedmiokrotny mistrz świata na żużlu.
  10. Maciej Kąkol – starszy sierżant, policjant KPP w Otwocku. Podczas urlopu w Chorwacji udzielił pierwszej pomocy mężczyźnie, który spadł z rusztowania. Dzięki temu mężczyzna zaczął ponownie oddychać.

PARTNEREM MATERIAŁU JEST ORGANIZATOR PLEBISCYTU „AMBASADOR POLSKI” KGHM

KGHM Logo

i

Autor: Materiały Promocyjne
Patronat Honorowy Prezydenta

i

Autor: Materiały Prasowe
Nasi Partnerzy polecają