Żabka Eko smart

i

Autor: Materiał prasowy

EKO SMART

ŻABKA EKO SMART – innowacja, ekologia, ekonomia

2022-11-30 0:00 Materiał sponsorowany

Żabka Eko Smart w Łodzi działa przy ul. Stefana Okrzei 38. To już druga tego typu placówka –pierwszą sieć uruchomiła we wrześniu w Poznaniu. Sklepy w koncepcie Eko Smart łączą kwestie związane z ekologią z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, usprawniającymi pracę franczyzobiorców i ich pracowników. Stanowią kontynuację projektu realizowanego od 2020 r., kiedy to w Warszawie przy ul. Lewandów sieć uruchomiła pierwszy sklep w 100 proc. zasilany zieloną energią, w którym Żabka testuje blisko 20 przyjaznych środowisku rozwiązań.

Proekologiczne działania sieci wpisują się w Strategię Odpowiedzialności Grupy Żabka, której celem jest m.in. osiągnięcie neutralności klimatycznej do końca 2025 r., zmniejszenie intensywności emisji w sklepach o 70 proc. do końca 2026 r. oraz podniesienie poziomu satysfakcji franczyzobiorców ze współpracy z siecią. Żabka Eko Smart to unikalny projekt sieci, w którym zastosowane technologie koncentrują się wokół pięciu obszarów: zielonej energii, drugiego życia, czystego powietrza, zielonego transportu oraz smart rozwiązań.

Zrównoważone rozwiązania

W łódzkim sklepie zastosowano m.in. najnowszej generacji systemy oczyszczania powietrza (Safe Air). Przy budynku ułożono kostkę antysmogową, która wzmacnia efekt eliminacji szkodliwych substancji. W porównaniu z asfaltem kostka zmniejsza stężenie tlenków azotu w powietrzu średnio o połowę. Sklep wyposażono też w energooszczędne lodówki. Czynnikiem chłodzącym jest dwutlenek węgla, co wielokrotnie zmniejsza efekt cieplarniany. Blat przy kawomacie został wykonany z fusów i łusek kawy.

Sklep zasilany jest energią wytwarzaną przez 24 panele fotowoltaiczne i turbinę wiatrową na dachu.

Przyjazne rozwiązania dla franczyzobiorców

Codzienną pracę franczyzobiorców i pracowników sklepu usprawniają zastosowane w nim rozwiązania typu smart. Specjalnie na potrzeby Żabki powstał system do zarządzania wieloma urządzeniami. Jest przyjazny dla środowiska i pomaga oszczędzać energię. System pozwala m.in. zdalnie włączyć lub wyłączyć światła i sprzęty, zablokować panel sterowania czy kontrolować temperaturę pracy urządzeń, a także wykrywa awarię. Komunikaty dźwiękowe informują obsługę o problemach ze sprzętami czy o konieczności uzupełnienia kawy w kawomacie.

Żabka Eko Smart łączy w sobie smart rozwiązania z innowacjami ekologicznymi, pozwalającymi m.in. oszczędzać energię, a co za tym idzie – oszczędzać pieniądze. Tu ekologia idzie w parze z ekonomią!

Żabka Eko smart

i

Autor: Materiał prasowy

Klienci włączeni w działania na rzecz środowiska

Przed łódzkim sklepem stanęła ławka solarna, która pozwala naładować smartfon lub głośnik na Bluetooth. Przed Żabką pojawił się też EKOmat – urządzenie do zbiórki butelek i puszek po napojach. Znajdujący się nieopodal stojak oraz stacja naprawy rowerów zachęcają mieszkańców do korzystania z zielonego środka transportu.

Nasi Partnerzy polecają