Zatrzymają polskie pociągi na godzinę w środku nocy! Pasażerowie będą w SZOKU

i

Autor: archiwum se.pl

Zatrzymają polskie pociągi na godzinę w środku nocy! Pasażerowie będą w SZOKU

2020-10-24 9:58

W nocy z soboty 24 na niedzielę 25 października, 13 pociągów PKP Intercity zatrzyma się na godzinny postój na najbliższej stacji. O co chodzi? Dlaczego pociągi w całym kraju zatrzymają się na stacjach? Sprawdź w dalszej części artykułu na se.pl.

Zmiana czasu na zimowy 2020. Staną pociągi PKP Intercity

Jak poinformował kolejowy przewoźnik, w związku ze zmianą czasu na zimowy, w nocy z soboty 24 na niedzielę 25 października, 13 pociągów PKP Intercity zatrzyma się na godzinny postój na najbliższej stacji, aby dotrzeć do celu zgodnie z rozkładem jazdy. W nocy z soboty na niedzielę przestawimy wskazówkę zegara z godziny 3:00 na 2:00.

Dzięki postojowi w noc zmiany czasu, godziny przyjazdu pociągów do miejscowości docelowych nie ulegną zmianom.

Sonda
Czy zmiana czasu powinna być zniesiona?

Przykładowo pociąg IC Karkonosze relacji Białystok-Jelenia Góra będzie miał postój na stacji Kalisz od 03:13 czasu letniego i odjedzie o 03:14 czasu zimowego, a pociąg TLK Ustronie relacji Kołobrzeg - Kraków Główny zatrzyma się na postój na stacji Warszawa Wschodnia od 03:41 czasu letniego i odjedzie o 03:43 czasu zimowego.

Informacje na temat dokładnych godzin kursowania pociągów w nocy z 24 na 25 października br. można uzyskać m.in. za pośrednictwem strony intercity.pl, poprzez infolinię pod numerem 703 200 200 oraz u konduktorów w pociągach kursujących w noc przejściową.

Jak informuje przewoźnik, co roku zmiana środkowoeuropejskiego czasu letniego (CLSE) na środkowoeuropejski czas zimowy (CSE) odbywa się w ostatni weekend października w blisko 70 krajach na świecie. W Polsce jest przeprowadzana na podstawie Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 3 listopada 2016 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2017- 2021.

Antyrządowe protesty w całym kraju
Nasi Partnerzy polecają