10-latek ratował kolegów spod lodu i zginął

i

Autor: Shutterstock; Archiwum prywatne / Facebook 10-latek ratował kolegów spod lodu i zginął

"Śpij kochany synku"

10-latek rzucił się na pomoc tonącym dzieciom! Zginął pod lodem. Pożegnanie rozdziera serce!

2022-12-13 9:59

Wielka Brytania jest wstrząśnięta po śmierci 10-letniego bohatera, który nie wahając się ani chwili, rzucił się na ratunek tonącym pod lodem maluchom. Jack Johnson zapłacił za swoją odwagę najwyższą cenę, zginął. Dwoje dzieci także nie żyje, trzecie, 6-letnie, walczy o życie. Strażacy, którzy próbowali wszystkich ratować, gołymi rękami przebijali się przez lód. Teraz składają bohaterowi wzruszający hołd.

"10-letni Jack Johnson umarł jak bohater. Oddał życie, by ratować trójkę dzieci, które znalazły się w tragicznej pułapce. Nie wahał się ani chwili, by ruszyć im z pomocą" - żegnają chłopca służby ratunkowe z Solihull w Wielkiej Brytanii, gdzie kilka dni temu doszło do potwornej tragedii. Gdy informację o śmierci chłopca przekazywała dziennikarka BBC, z trudem była w stanie powstrzymać łzy. Dramatyczne sceny rozegrały się nad jeziorem Babbs Mill. 10-latek usłyszał krzyki dobiegające z częściowo zamarzniętej tafli jeziora. Nie myśląc o własnym bezpieczeństwie Jack Johnson zanurkował do lodowatej wody, by uratować życie trójki dzieci. Niestety, już nie wypłynął. 

Tragedia na zamarzniętym jeziorze. Nie żyje troje dzieci

Dwóch chłopców w wieku 8 i 11 lat także zginęło, najmłodszy, 6-letni, jest w stanie krytycznym. Jak relacjonuje "Mirror", strażacy i policjanci, którzy próbowali ratować dzieci, przedzierali się do nich przez lód gołymi rękami. Lokalna społeczność jest wstrząśnięta wydarzeniami. Ludzie organizują czuwania, modlitwy, wspominają zmarłych i składają im hołd. 

Nie żyje 10-latek, który ratował dzieci. "Taki właśnie był"

Cała trójka, którą próbował uratować Jack, była rodzeństwem. "Nasze modlitwy i myśli są z drugą rodziną. Jesteśmy załamani. To, że Jack zginął, próbując uratować trzech chłopaków, których nawet nie znał, po prostu go podsumowuje. Był niesamowity" - mówi ze wzruszeniem ciocia 10-letniego bohatera. Służby przekazały, że dzieci były w lodowatej wodzie przez około 20 minut. "Za długo" - mówią.  

Sonda
Czy boisz się o swoje dziecko?
6-letni chłopiec uratował mamę. Chłopiec zadzwonił na numer 112, kiedy kobieta straciła przytomność
Nasi Partnerzy polecają