103-latka wygrała z COVID-19. Płynie w niej polska krew. To widać, po tym co zrobiła

2020-05-28 16:16 PMar
Koronawirus
Autor: pixabay.com/Davichee Zdjęcie ilustracyjne

Amerykańskie media donoszą o bardzo pozytywnej historii ze stanu Massachusetts. W jednym z tamtejszej placówki opiekuńczej (Life Care Center w Wilbraham) walkę z koronawirusem zdołała wygrać 103-letnia Jennie Stejna. Jak zdradziła jej wnuczka, jest ona wyjątkowo silną kobietą, co zawdzięcza m.in. temu, że ma polskie pochodzenie. Łatwo można uwierzyć w te słowa, zważywszy na sposób, w jaki seniorka celebrowała swoje zwycięstwo. Personel placówki nie miał serca odmówić jej życzeniu, i dostarczył jej do łóżka jej ulubione... zimne piwo!

Portal USA Today opisał historię choroby seniorki polskiego pochodzenia. Test na obecność koronawirusa w jej organizmie dał pozytywny wynik 3 tygodnie temu. Kobieta miała również gorączkę i błyskawicznie została odseparowana od innych mieszkańców placówki. Jak wspomina jej rodzina, 103-latka nie była nawet w pełni świadoma, że jej stan spowodowany jest właśnie chorobą COVID-19, jakkolwiek wiedziała, że przyjdzie jej się zmagać z chorobą zagrażającą jej życiu. Co więcej, jej stan był w pewnym momencie na tyle poważny, że Jennie w rozmowach z bliskimi zaczęła się już z nimi żegnać, mówiąc, że "jest już gotowa na odejście do nieba".

Zobacz także: Przeżyła dwie wojny światowe. Pokonała też koronawirusa. Niezniszczalna 103-latka

Sytuacja zaczęła się jednak ostatecznie poprawiać z dnia na dzień i 13 maja seniorka usłyszała, że jest zdrowa. Z okazji powrotu do zdrowia, personel placówki podarował seniorce... zimne piwo, które uwielbiała pić przed laty. Na opublikowanym w mediach społecznościowych zdjęciu widać, jak wielką radość sprawiła jej taka właśnie forma celebracji zwycięstwa nad chorobą.

Jennie  Stejna jest pierwszą osobą z tego domu opieki, która wyzdrowiała z choroby COVID-19. Obecnie koronawirusem jest tam zakażonych jeszcze ponad 30 podopiecznych.

Koronawirus szaleje w Amazonii! Sytuacja jest tragiczna

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze