12-letnie bliźniaczki zawarły pakt. Razem wyskoczyły z okna. Zostawiły wstrząsający list

i

Autor: Shutterstock 12-letnie bliźniaczki zawarły pakt. Razem wyskoczyły z okna. Zostawiły wstrząsający list

Ich rodzice byli w mieszkaniu

12-letnie bliźniaczki zawarły pakt. Razem wyskoczyły z okna? Zostawiły wstrząsające listy

2023-02-23 12:17

Jedna z dziewczynek zginęła na miejscu, druga w stanie krytycznym walczy o życie po tym, co wydarzyło się w niewielkim mieście w pobliżu Barcelony we wtorkowe (21 lutego) popołudnie. 12-letnie bliźniaczki wypadły z balkonu na trzecim piętrze budynku, w którym mieszkały. W czasie, gdy doszło do tragedii, w mieszkaniu byli ich rodzice. Nastolatki zostawiły tajemnicze listy. Na balkonie stały krzesła...

Jak donoszą lokalne media, dwunastoletnie, niemal identyczne bliźniaczki niedawno przeprowadziły się wraz z rodzicami do nowego mieszkania w niewielkim Sallent w Hiszpanii, niedaleko Barcelony. Do tragedii, o której mówi teraz cały świat, doszło we wtorek, 21 lutego, około godz. 16. To wtedy dziewczynki wypadły z balkonu ich mieszkania na trzecim piętrze. Na miejscu bardzo szybko pojawiła się pomoc. Niestety, mimo to jedna z dziewcząt zginęła na miejscu. Jej bliźniaczka trafiła do szpitala Parc Tauli w Sabadell, "gdzie została przyjęta na intensywną terapię, a jej stan określono jako krytyczny" - podaje "Mirror".

Koszmar w Barcelonie. 12-letnie bliźniaczki zostawiły listy?

Z informacji, na które powołują się media wynika, że dziewczynki zostawiły dwa odręcznie napisane listy, w których podobno wyjaśniły, że mają już dość bycia prześladowanymi. Na balkonie, z którego spadły, znaleziono dwa krzesła, a w czasie, gdy doszło do tragedii, w mieszkaniu byli ich rodzice. Policja wykluczyła wstępnie udział osób trzecich w tym dramacie i skłania się ku teorii, że było to zbiorowe samobójstwo. Trwa jednak dochodzenie, które ma wyjaśnić szczegóły tych koszmarnych wydarzeń. 

Trzydniowa żałoba po tragedii

Władze miasteczka ogłosiły trzydniową żałobę. "Przeżyliśmy tragiczne wydarzenie. Dwoje dzieci mieszkających w Sallent wypadło z balkonu w wypadku, w wyniku którego jedno z nich zginęło, a drugie trafiło do szpitala w stanie krytycznym. Dlatego ratusz postanowił ogłosić trzydniową żałobę i zawiesić wszystkie imprezy masowe zaplanowane w ramach obchodów karnawału" - czytamy w oficjalnym komunikacie. 

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?    Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111    Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123    Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212    Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108    Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123    pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Często boisz się o swoje dzieci?
Bliźniaczki walczą o życie

Rodzicu, reaguj, zanim będzie za późno!

Włącz podcast i dowiedz się, jakie zachowania mogą świadczyć o myślach samobójczych dziecka!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają