40 lat temu Diana Spencer poślubiła księcia Karola. "Ślub stulecia" okazał się początkiem dramatu

2021-07-29 8:19
Bajkowy początek dramatu
Autor: East News Karola i Diana: Prawda o ślubie

40 lat temu książę Karol i Diana Spencer powiedzieli sobie "tak". Kulisy tego wyjątkowego wydarzenia, okrzykniętego mianem "ślubu stulecia" zdumiewają do dziś. "To był najgorszy dzień mojego życia" - wyznała po latach księżna.

Meghan Markle o RASIZMIE w rodzinie królewskiej. Wywiad u Oprah Winfrey

Podobno gdy Karol oświadczył jej się po zaledwie 12 spotkaniach, Diana miała głośno się roześmiać. Kilka miesięcy później, 29 lipca 1981 r. oboje stanęli na ślubnym kobiercu. Żaden inny ślub w rodzinie Windsorów nigdy nie wzbudził tak dużej sensacji, jak ten. Transmisję z ceremonii zorganizowanej z wielkim rozmachem śledziło 750 milionów widzów na całym świecie. Wzdłuż trasy przejazdu młodej pary do kościoła zgromadziło się tego dnia 600 tys. osób, pragnących na własne oczy zobaczyć ślub, który wydawał się jak z bajki.

Niewielu wiedziało wówczas, jak na prawdę wyglądał dzień, który stać się miał początkiem rodzinnego dramatu Diany i Karola. Nowe światło na tamte wydarzenie rzucą twórcy dokumentu "Karol i Diana: Prawda o ślubie".

Emisja w TV:

Karol i Diana: Prawda o ślubie

środa 00.20 TVP 1

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE