68-letnia Austriaczka zaatakowana przez rekina w Egipcie. Straciła rękę i nogę, zginęła w szpitalu

i

Autor: SHUTTERSTOCK 68-letnia Austriaczka zaatakowana przez rekina w Egipcie. Straciła rękę i nogę, zginęła w szpitalu

68-letnia kobieta zaatakowana przez rekina w Egipcie. Straciła rękę i nogę, zmarła w szpitalu [WIDEO]

2022-07-03 11:24

68-letnia kobieta została zaatakowana przez rekina w pobliżu Hurghady, czyli popularnego kurortu turystycznego w Egipcie. Austriaczka zmarła w szpitalu, uprzednio tracąc rękę i nogę. Z informacji „Washington Post" wynika, iż po tym tragicznym wydarzeniu lokalne władze postanowiły zamknąć na trzy dni obszar, gdzie miał miejsce atak rekina, tym samym zakazując wszelkich „działań na morzu”.

Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Sahl Hasheesh, w pobliżu popularnego wśród turystów kurortu Hurghada. „Washington Post” zacytowało słowa anonimowego egipskiego urzędnika ochrony zdrowia, który przekazał informację, że w wyniku ataku rekina 68-letnia kobieta straciła nogę i rękę. A wkrótce po tym, jak Austriaczka została przewieziona do szpitala w Hurghadzie – zmarła.

Kiedy kobieta trafiła pod opiekę medyków, według słów urzędnika, „była ledwo żywa”, a próby reanimacji nie powiodły się.

Zakaz „działań na morzu” po ataku rekina

Agencja Associated Press zacytowała wewnętrzny dokument biura gubernatora Prowincji Morza Czerwonego, w którym jest mowa o zamknięciu danego obszaru przez władze na trzy dni, tym samym zakazując wszelkich „działań na morzu”. Do działań takich zalicza się m.in. windsurfing, kitesurfing oraz nurkowanie.

Kurorty turystyczne a ataki rekinów

Według „Washington Post”, w ostatnich latach w przybrzeżnym rejonie Morza Czerwonego ataki rekinów zdarzają się stosunkowo rzadko. W 2020 roku miała jednak miejsce dość podobna historia, kiedy to po ataku rekina ukraiński chłopiec stracił rękę, a z kolei egipski przewodnik turystyczny – nogę.

Swoją popularność kurorty turystyczne nad Morzem Czerwonym w Egipcie zawdzięczają m.in. tamtejszym rafom koralowym. Od lat turyści hucznie przybywają do Hurghady i Szarm el-Szejk w celach wypoczynkowych.

Sonda
Czy już chciałbyś pójść na urlop?
Szpital w Piotrkowie wypisał chorą na covid do domu. Zmarła kilka godzin później
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE