80 minut rozmowy z Putinem. Groził prezydentowi Francji, ostrzegł Niemcy!

2022-05-28 19:23
Olaf Scholz rozmawiał z Putinem. Rosyjski prezydent mu groził?!
Autor: flick.com/wikimedia.com/ Olaf Scholz rozmawiał z Putinem. Rosyjski prezydent mu groził?!

W 80 minut Władimir Putin, prezydent Rosji, zagroził prezydentowi Francji Emmanuelowi Macronowi i "przestrzegł" Niemcy. Z kolei włodarze zachodnich potęg próbowali nakłonić krwawego rosyjskiego dyktatora do negocjacji i zagwarantować - choćby względne - bezpieczeństwo bojowników z pułku Azow.

Rozmowa Putina, Macrona i Scholza bez przełomu?

O rozmowie napisał w sobotę, 28 maja niemiecki dziennik "Die Welt", powołując się m.in. na rosyjskie media. Jak się okazuje, Olaf Scholz, kanclerz Niemiec, i Emmanuel Macron, prezydent Francji, odbyli 80-minutową rozmowę telefoniczną z prezydentem Rosji - Władimirem Putinem, odpowiedzialnym za wojnę na Ukrainie. Państwom Zachodu zależało na negocjacjach, dyplomatycznym rozwiązaniu sprawy i zawieszeniu broni. Według "Die Welt", Scholz namawiał też Putina do bezpośrednich rozmów z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

W odpowiedzi rosyjski dyktator miał "przestrzec" Francję i Niemcy przed dalszym dostarczaniem broni ukraińskim obrońcom. Powiedział, że dalsze dostawy byłyby "niebezpieczne", bo groziłyby... dalszą destabilizacją i pogłębieniu kryzysu ludności cywilnej.

Polecamy: Władimir Putin w szpitalu w Moskwie! Czy prezydent Rosji jest chory?

Według Kremla, Putin podkreślił w trakcie rozmowy gotowość Moskwy do wznowienia negocjacji w sprawie rozwiązania konfliktu, które zostały - jak twierdzi rosyjski agresor - zamrożone "z winy Kijowa".

Putin straszy świat głodem

Co więcej, według rosyjskiej narracji, rozmowa dotyczyła też bezpieczeństwa żywnościowego na świecie. Zachód, w tej roli Niemcy i Francja, domaga się od Rosji zakończenia blokady ukraińskich portów na Morzu Czarnym, by ten kraj mógł ponownie eksportować pszenicę. Z kolei Putin upatruje problemu w "wadliwej polityce gospodarczej i finansowej państw zachodnich" oraz "antyrosyjskich sankcjach". Przypomnijmy, że Ukraina oskarżyła Rosję o szantaż, który miałby polegać na tym, że Kreml powiązał walkę z głodem na świecie z kwestią sankcji.

Sonda
Czy w związku z wojną na Ukrainie obawiasz się drastycznych podwyżek cen żywności?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE