ABBA wraca z kolejnym utworem. Na koncertach muzycy pojawią się jako awatary

2021-10-25 14:38
ABBA wraca z kolejnym utworem. Na koncertach muzycy pojawią się jako awatary
Autor: AP ABBA wraca z kolejnym utworem. Na koncertach muzycy pojawią się jako awatary

"To absurdalnie radosna piosenka" - tak o swoim najnowszym utworze "Just A Notion" mówią sami jej twórcy. Legendarna ABBA wypuściła niedawno kolejny singiel z najnowszej płyty "Voyage", która swoją premierę będzie miała 5 listopada. Wszyscy członkowie grupy są już po siedemdziesiątce, idą jednak z duchem czasu i szykują dla fanów koncerty, na których pojawią się ich... awatary.

ABBA ma status zespołu kultowego. Twórcy takich hitów, jak "Waterloo", "Dancing Queen" czy "Mamma Mia!" po niemal czterdziestu latach od momentu rozwiązania grupy, wracają do gry. Agnetha Fältskog (71 l.), Björn Ulvaeus (76 l.), Benny Andersson (74 l.) i Anni-Frid Lyngstad (75 l.) 5 listopada wypuszczą swoją najnowszą płytę zatytułowaną "Voyage". Tymczasem publikują kolejny utwór z płyty. "Just A Notion" to piosenka, która oryginalnie powstała... we wrześniu 1978 roku, ale nie znalazła się w końcowej wersji albumu "Voulez-Vous" z 1979 roku. Dlaczego tak się stało? Jak donosi "Daily Mail", Björn Ulvaeus z grupy ABBA przyznaje, że do tej pory pozostaje to dla niego zagadką. "To dobry, absurdalnie radosny utwór ze świetnym wokalem. Nie wiem, dlaczego z niego zrezygnowaliśmy" - dodaje artysta. 

Zobacz: Spektakularny powrót ABBY. Posłuchajcie nowego utworu. Będzie hit?

ABBA wraca z kolejnym utworem. Na koncertach muzycy pojawią się jako awatary

ABBA nie tylko ma zamiar wydać nową płytę. Jeszcze bardziej elektryzująca jest informacja o trasie koncertowej, jaką grupa planuje na 2022 rok. Legendarny zespół będzie występował jako Abbatars, czyli cyfrowe postaci z 10-osobowym zespołem grającym na żywo. Muzycy podkreślają, że "Abbatary" nigdy się nie męczą, mogą grać 10 koncertów dziennie i nie martwić się o jakość głosów. 

Gwiazdy, które zagrały koncerty w Polsce tylko jeden raz

Jeden koncert ma trwać 1,5 godziny i zawierać ponad 20 piosenek. Pierwszy występ zaplanowano na 27 maja 2022 roku. Widowisko będzie trwało w ABBA Arena, która, jak czytamy na "Daily Mail", jest najnowocześniejszą sceną na 3 tysiące miejsc, znajdującą się w Parku Olimpijskim Królowej Elżbiety w Londynie. "Chcieliśmy zrobić coś takiego, zanim umrzemy" - przyznają żartobliwie muzycy.

Artyści zapowiadają, że ich koncerty będą jak podróż w czasie. Przygotowania do nich trwają już od dawna. Bilety jednak będzie można kupić dopiero na dwa dni przed premierą nowego albumu, czyli 3 listopada. 

ABBA wraca z kolejnym utworem. Na koncertach muzycy pojawią się jako awatary
Autor: MATERIAŁY PRASOWE ABBA wraca z kolejnym utworem. Na koncertach muzycy pojawią się jako awatary
Sonda
Podoba Ci się nowa piosenka zespołu ABBA?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE