Afera dopingowa z gwiazdami w tle!

2013-06-06 4:00

Czarne chmury zbierają się nad nowojorską drużyną New York Yankees oraz wieloma innymi... Zarząd Major League Baseball (MLB) może wkrótce zawiesić 20 zawodników, co do których istnieje realne podejrzenie, że stosowali doping. Wśród nich jest gwiazda Yankess - Alex Rodriguez (38 l.) oraz Ryan Braun (30 l.), jeden z najlepszych zawodników Milwaukee Brewer - podało ESPN.

Wszyscy zagrożeni zawodnicy mieli korzystać z usług znajdującej się na Florydzie kliniki - BioGenesis of America - która specjalizuje się w zabiegach odmładzających i opóźniających procesy starzenia.

Z raportu ESPN wynika, że jej właściciel i założyciel dr Tony Bosh, wobec którego specjalni śledczy z Major League Baseball już od pięciu miesięcy prowadzili dochodzenie, podejrzewając go o zaopatrywanie sportowców w środki dopingujące, poszedł na ugodę. Aby uniknąć surowych konsekwencji, przekazał inspektorom MLB dokumenty, na których są imiona i nazwiska sportowców, do których trafiały zakazane środki dopingujące. Jak twierdzi ESPN, dokumenty te są wystarczającym dowodem, by zarząd MLB zawiesił zawodników w rozgrywkach ligowych.

Wszystkim baseballistom znajdującym się na czarnej liście dopingowej grozi zawieszenie aż na sto meczów. W przypadku kontuzjowanego A-Roda, który i tak obecnie z powodu kontuzji jest wyłączony z gry, oznaczałoby to, że ponownie zagrałby z Yankees najwcześniej w 2014 roku.

None