Ale jazda! Putin bawi się w Saurona. Rozdał politykom złote pierścienie władzy

i

Autor: Valeriy Sharifulin/AP; Telegram Ale jazda! Putin bawi się w Saurona. Rozdał politykom złote pierścienie władzy

Zełenski to Frodo Baggins?

Ale jazda! Putin bawi się w Saurona. Rozdał przywódcom złote pierścienie władzy

2022-12-28 9:02

"Jeden, by wszystkimi rządzić, jeden, by wszystkie odnaleźć, jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać". Czy są tu fani "Władcy Pierścieni"? Jednym z nich okazał się Władimir Putin (70 l.), który podczas spotkania przywódców Wspólnoty Niepodległych Państw, rozdał im złote pierścienie ze specjalną inskrypcją. Łukaszenka przeszczęśliwy!

Rosyjskie media niezależne donoszą o wyjątkowym i przezabawnym prezencie, jaki Władimir Putin przekazał podczas niedawnego nieformalnego szczytu przywódców Wspólnoty Niepodległych Państw. Spotkanie odbyło się w Sankt Petersburgu między 26 a 27 grudnia, a wzięli w nim udział przedstawiciele byłych republik radzieckich. "Szczyt odbywał się w kontekście rosyjskiej inwazji na Ukrainę, która wywołała kryzys zarówno w stosunkach Rosji z Zachodem, jak i w samej WNP" - pisze "The Moscow Times" i cytuje Putina.

Putin gościł polityków. Podarował im złote obrączki

"Musimy niestety przyznać, że nieporozumienia pojawiają się również między państwami członkowskimi wspólnoty. Najważniejsze jest jednak to, że jesteśmy gotowi i będziemy współpracować. A nawet jeśli pojawią się jakieś problematyczne kwestie, postaramy się sami je rozwiązać, razem, solidarnie, udzielając sobie nawzajem braterskiej pomocy i mediacji" - mówił. Ciekawie jednak zrobiło się dopiero później.

Putin rozdał pierścienie sojusznikom

Władimir Putin zainspirował się chyba słynną na całym świecie powieścią fantasy J. R. R. Tolkiena "Władca Pierścieni", bo obdarował ośmiu przywódców WNP pierścieniami ze złota, na których wygrawerowano napis: "Rosja. Szczęśliwego Nowego Roku 2023". Obrączki otrzymali: prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew, prezydent Kazachstanu Kassym-Żomart Tokajew, prezydent Kirgistanu Sadyr Zaparow, prezydent Tadżykistanu Emomali Rachmon, prezydent Turkmenistanu Serdar Berdymuhamedow, prezydent Uzbekistanu Szawkat Mirzijojew, premier Armenii Nikol Paszynian oraz przywódca Białorusi Alaksandr Łukaszenka. Ten ostatni od razu włożył pierścień na palec. Dziewiątą obrączkę Putin zatrzymał dla siebie.

Putin jak z Mordoru. Zniszczy go Zełenski?

Porównania z "Władcą pierścieni" są tu oczywiste. U Tolkiena Sauron, władca Mordoru, najpotężniejszy czarny charakter w powieści, zlecił wykucie Pierścieni Władzy, a sobie stworzył ostatni, który miał mieć kontrolę nad pozostałymi. Ostatecznie jednak, w największym skrócie, pierścień Saurona trafił w ręce dzielnego hobbita, Frodo Bagginsa, który wraz z Drużyną Pierścienia miał za zadanie go zniszczyć. Media nie mają wątpliwości: Sauron to Putin, a Baggins to Zełenski, który uwolni świat od wpływu brutalnego dyktatora.

Sonda
Czy lubisz twórczość J.R.R. Tolkiena?
Jasnowidz Krzysztof Jackowski mówi o tym ile jeszcze będzie rządził Putin

Ile jeszcze potrwa wojna w Ukrainie?

POSŁUCHAJ wojskowego eksperta!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają