Aligator zapolował na kobietę z pieskiem. Wstrząsające nagranie ataku. Nie miała żadnych szans!

i

Autor: Shutterstock; Facebook Aligator zapolował na kobietę z pieskiem. Wstrząsające nagranie ataku. Nie miała żadnych szans!

Drastyczne nagranie!

Aligator zapolował na kobietę z pieskiem. Wstrząsający moment ataku! Nie miała szans

2023-02-24 14:15

Mieszkańcy Florydy są wstrząśnięci atakiem aligatora, do jakiego doszło w Fort Pierce. 3-metrowe zwierzę rzuciło się na brzegu jeziora na 85-letnią Glorię Serge, która spacerowała z psem. Na nagraniu widać, jak z ogromną prędkością podpływa do niej i ją atakuje. Staruszka zginęła ratując ukochanego psa. Aligatora potem schwytano i uśpiono.

Mrożące krew w żyłach wideo krąży po mediach społecznościowych. Widać na nim, jak nieświadoma zagrożenia starsza kobieta spaceruje z psem nad jeziorem w społeczności Spanish Lakes Fairways w Fort Pierce na Florydzie. W pewnym momencie można dostrzec, jak w wodzie coś się porusza i z ogromną prędkością zaczyna płynąć wprost na kobietę. 3-metrowy aligator wyskakuje z wody i rzuca się najpierw na psa, a potem na nią. Staruszka próbuje ratować ukochanego pieska, ale nie ma szans. 

Floryda. Horror nad jeziorem. Aligator zabił staruszkę

Atak widziała jedna z sąsiadek kobiety i natychmiast wezwała pomoc. Niestety, 85-letniej Glorii Serge nie udało się uratować. Jej pies przeżył. Na ocenzurowanym nagraniu nie widać, co się dzieje po ataku, jak jednak podaje "Daily Mail", powołując się na relacje świadków, 85-latka została wciągnięta przez ogromnego zwierzaka pod wodę. "Pobiegłam tam z tyczką, chciałam coś zrobić, ale nie było szans. To okropne, przerażające. Tak mi jej żal" - mówi jedna z sąsiadek. 

Floryda ostrzega: "Bez spacerów ze zwierzętami"

Okazuje się, że aligator był dobrze znany lokalnej społeczności - ludzie nadali mu nawet imię Henry. Po wypadku zwierzę zostało schwytane i uśpione. Władze Florydy ostrzegły mieszkańców, by nie spacerowali ze zwierzętami w pobliżu okolicznych jezior. Gloria Serge jest trzecią ofiarą aligatora na Florydzie od lipca zeszłego roku.  

Sonda
Czy zaatakowało Cię kiedyś dzikie zwierzę?
Staruszka zaginęła w Sosnowcu. Policja udostępnia monitoring
Nasi Partnerzy polecają