Zebra w krokodylu

i

Autor: EAST NEWS To wyjątkowo szokujące zdjęcie

Krokodyl gigant dosłownie połyka zebrę. Niezwykłe zdjęcie jest jednym z najlepszych w tym roku

2021-12-10 13:38

Aż trudno uwierzyć, że coś takiego udało się uchwycić fotografowi. Autorem szokującej sceny, gdy ogromny krokodyl połyka w całości zebrę, jest Niemiec, Mark Van Kints, a jego zdjęcie jest jednym z dziesięciu najlepszych w konkursie "Najwięksi Fotografowie Roku Masajów Mara", skupiającym się na dzikiej przyrodzie. Niezwykła fotografia już obiegła cały świat.

To zdjęcie sprawia jednocześnie, że nie chce się na nie patrzeć i trudno odwrócić od niego wzrok. Fotografia przedstawia krokodyla giganta, który żywcem połyka zebrę, walczącą jeszcze zaciekle, ale będącą już bez szans. Woda, w której krokodyl atakuje jest zabarwiona krwią, a gad zdaje się być w jakimś szale. Autorem tego niezwykłego zdjęcia jest niemiecki fotograf Mark Van Kints i choć z pewnością miał ogromne szanse, to nie on został zwycięzcą konkursu "Najwięksi Fotografowie Roku Masajów Mara". Jednak fotografia, która najbardziej zachwyciła jurorów, ma bardzo podobną tematykę. Oto bowiem samiec lwa przypiera samotny atak na młodego hipopotama. Jak informuje "New York Post", twórcą zwycięskiej pracy jest Harry Collins, który za swoje zdjęcie otrzymał 10 tys. dolarów (ponad 40 tys. zł) i bilet na pięciodniowe safari.

CZYTAJ TAKŻE: Pod choinkę kupiła chłopakowi... SEKS z inną. Sama była zajęta świąteczną krzątaniną

Krokodyl gigant dosłownie połyka zebrę. Niezwykłe zdjęcie jest jednym z najlepszych w tym roku

i

Autor: EAST NEWS Krokodyl połyka zebrę
Niezwykły projekt fotograficzny "Bydgoszczanie w kwarantannie"

Najlepszą dziesiątkę autorów zdjęć wybrano spośród pięćdziesięciu finalistów. A o najlepszej fotografii jeden z jurorów, Adam Bannister, mówi tak: „To jedna z tych obserwacji i jeden z tych obrazów, które sprawiają, że zatrzymujesz się – wpatrujesz się w to przez wieki i możesz dosłownie poczuć moc, napięcie, walkę i emocje. To naprawdę niezwykły obraz.”

PRZECZYTAJ TAKŻE: Szokujące słowa papieża Franciszka o SEKSIE bez ślubu. Bronił jednego z arcybiskupów?

Sonda
Wywołujecie zdjęcia?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany