Angela Merkel w Polsce

i

Autor: East News

Angela Merkel ma koronawirusa?! Trafiła na kwarantannę przez... swojego lekarza

2020-03-23 9:47

Koronawirus za naszą zachodnią granicą szaleje zdecydowanie mocniej niż w Polsce. Jakby tego było, w tych kryzysowych czasach, na obowiązkową kwarantannę udała się właśnie głowa narodu, Angela Merkel. Okazało się, że kanclerz Niemiec miała w piątek kontakt z lekarzem, u którego wykryto koronawirusa!

Rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert poinformował dziennikarzy, że Angela Merkel miała w piątek kontakt z lekarzem, u którego wykryto koronawirusa. W związku z tym podjęła ona decyzję o poddaniu się dwutygodniowej domowej kwarantannie.

Jak się okazało, w piątek kanclerz Niemiec udała się do lekarza, aby poddać się rutynowemu szczepieniu. Niestety, już w niedzielę okazało się, że lekarz ten ma koronawirusa, o czym Merkel dowiedziała się w niedzielę, tuż po konferencji prasowej, na której ogłosiła zaostrzenie zasad dotyczących poruszania się poza domem, które przez dwa tygodnie będą obowiązywać na terenie całych Niemiec z powodu pandemii koronawirusa.

W specjalnym oświadczeniu rzecznik rządu napisał, że Merkel "będzie regularnie poddawała się testom przez kilka najbliższych dni, ponieważ pojedynczy test na tym etapie nie byłby w pełni wiarygodny". Dodał przy tym, uspokajając zaniepokojonych Niemców, że mimo domowej kwarantanny Merkel zamierza dalej wypełniać obowiązki kanclerskie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE