Atak zimy w Europie: burze śnieżne, brak prądu, wichury. Są ofiary śmiertelne!

2021-11-29 9:46
Atak zimy w Europie! Śnieżyce, nieprzejezdne drogi, śmiertelne wypadki
Autor: SHUTTERSTOCK Atak zimy w Europie! Śnieżyce, nieprzejezdne drogi, śmiertelne wypadki. ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Europa, oprócz prowadzenia walki z Omikronem, nowym wariantem koronawirusa, zmaga się też z prawdziwym zimowym armagedonem. W kilku krajach szaleją śnieżyce, zasypując drogi, odcinając prąd, przewracając drzewa i powodując wypadki. W miniony weekend na drogach Hiszpanii zginęły dwie osoby, w Wielkiej Brytanii z kolei drzewa przygniotły dwóch mężczyzn. Co nas czeka w Polsce?

To był niezwykle trudny weekend dla mieszkańców kilku krajów w Europie - kontynent zmagał się z pierwszym tak silnym w tym roku atakiem zimy. Najgorzej było w Wielkiej Brytanii, gdzie w sobotę przeszła burza śnieżna, w czasie której wiatr osiągał prędkość 160 km na godz. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, śnieg zaatakował północną Anglię, a także Szkocję i Irlandię Północną. Burza spowodowała blokady dróg, opóźnienia w kursowaniu pociągów i przerwy w dostawie prądu. Niestety nie było się bez ofiar: dwóch mężczyzn zginęło po tym, jak przygniotły ich przewrócone przez wichurę drzewa. Z atakiem zimy musiała też walczyć Hiszpania. W niedzielę wieczorem nad krajem przeszła potężna śnieżyca, powodując sporo wypadków drogowych, z czego dwa okazały się śmiertelne.

Zobacz także: Makabra! Za przemycenie "Squid Game" miał usłyszeć wyrok śmierci. Został rozstrzelany?

Kierowcy walczą z zimą

Atak zimy w Europie: burze śnieżne, brak prądu, wichury. Są ofiary śmiertelne!

Zgodnie z informacjami PAP, oba zdarzyły się we wspólnocie autonomicznej Asturii, na północy Hiszpanii. W Soto de la Barca, wskutek osunięcia się jednej z przydrożnych skarp, na przejeżdżające trasą AS-15 auta spadły zwały mokrego piachu i kamieni. Kobieta podróżująca jednym z samochodów, które zostały przysypane, zginęła na miejscu. W innym miejscu w Asturii kilka pojazdów wpadło w poślizg, w wyniku czego jedna osoba nie żyje, a jedna jest ciężko ranna. Hiszpania musi sobie także radzić z wyjątkowo niskimi temperaturami - w Katalonii w miniony weekend termometry pokazywały -12 stopni Celsjusza. 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE! Uprawiał tyle seksu, że wymiotował. Teraz Will Smith nienawidzi grać scen łóżkowych

Nieciekawie było także we Francji, a dokładnie na autostradzie A89 między Lyonem a Clermont-Ferrand, gdzie w wyniku śnieżycy utknęły setki samochodów. Operator autostrady zaopatrzył uwięzionych w samochodach ludzi w gorące napoje i jedzenie. Tu obyło się na szczęście bez ofiar. A co czeka nas w Polsce? Niestety, nie będzie najłatwiej. W najbliższych dniach musimy się liczyć z wichurami, oblodzeniem dróg i intensywnymi opadami śniegu. Szczegóły poniżej.

JAKA POGODA W POLSCE? CZYTAJ TU: Pogoda na dziś: 29 listopada. Wichury do 90 km/h i śnieg to nie wszystko. Alarm meteo w Polsce

Sonda
Czy czekasz na zimę i śnieg?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE