Ukraina/ MSZ: Rosja eksportuje swoje barbarzyństwo nawet w kosmos (flaga Donbasu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej)

i

Autor: Twitter Ukraina/ MSZ: Rosja eksportuje swoje barbarzyństwo nawet w kosmos (flaga Donbasu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej)

"Barbarzyństwo Rosjan dotarło nawet w kosmos". Pokazali szokujące zdjęcie!

2022-07-06 15:35

Rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych Ukrainy, Ołeh Nikołenko, nie kryje wzburzenia po tym, co zrobili rosyjscy kosmonauci na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. "Rosja eksportuje swoje barbarzyństwo nawet w kosmos - do strefy pokoju" - napisał na Twitterze i dołączył zdjęcie, jakim pochwalili się Rosjanie. Chodzi o flagę, którą trzymają w rękach.

"Rosyjscy kosmonauci pokazali na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej flagę, pod którą rosyjscy żołnierze zabijają kobiety i dzieci w Donbasie i zamieniają całe ukraińskie miasta w pył. Rosja eksportuje swoje barbarzyństwo nawet w kosmos - do strefy pokoju" - taki emocjonalny wpis pojawił się we wtorek, 5 lipca, na twitterowym koncie rzecznika ukraińskiego MSZ, Ołeha Nikołenki. Przedstawiciel ministerstwa zaapelował jednocześnie, by natychmiast wykluczyć Rosję ze wszystkich międzynarodowych programów kosmicznych.

Rosjanie świętują "wyzwolenie" tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej

Rzeczywiście, w poniedziałek, 4 lipca, rosyjska agencja Roskosmos opublikowała zdjęcie, na którym widać jak kosmonauci trzymają flagę wspieranej przez Rosję samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej (ŁRL). Napisano, że kosmonauci w ten sposób dołączyli do świętowania z okazji "wyzwolenia" ŁRL - podaje PAP. 

CZYTAJ TAKŻE: Śmierć Putina coraz bliżej? Co się stanie? Są dwa scenariusze. Kiedy koniec wojny?

Rosjanie POPIERAJĄ WOJNĘ! Gość: Anna Łabuszewska l Raport Walczaka

Wojna na Ukrainie: Donbas to za mało

W ostatnim czasie siły rosyjskie rzeczywiście koncentrują swoje siły przede wszystkim w Donbasie. Jednak jak ocenia amerykański Instytut Studiów nad Wojną, Rosjanom nie chodzi tylko o Donbas. "Wśród wyznaczonych przez rosyjskie władze celów inwazji na Ukrainę pozostaje obalenie rządu w Kijowie, ograniczenie suwerenności ukraińskiego państwa i zajęcie kolejnych terytoriów" - głosi raport organizacji.

CZYTAJ TAKŻE: Brazylijską modelkę zabiły rosyjskie rakiety. Była snajperką w ukraińskiej armii

Sonda
Obawiasz się ataku Rosjan na Polskę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE